pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

FOTOGALERIE: Centrum Prostějova obsadili trpaslíci. Zelení zde mají předvolební happening

Netradiční předvolební happening dnes v centru Prostějově zorganizovali zdejší Zelení. Na problémy a témata, které chce strana řešit, upozorňuje kolemjdoucí dvacítka trpaslíků. Pozornost si získali zejména u dětí.

"S nápadem přišly kolegyně Jana Jílková a Jana Jaňourová, které chtěly, abychom se vyhnuli klasickým nudným kampaním a udělali něco originálního," popsal jeden z kandidátů a městský zastupitel Martin Hájek z Prostějova.

V centru města tak od rána budí pozornost dvacítka barevných trpaslíků, kteří drží transaprenty s předvolebními slogany.

"Přišli upozornit kolemjdoucí na problémy, které je trápí. Oni totiž milují, když se řeší to podstatné. Říkali jsme si, že většinu lidí klasické volební kampaně s předvolebními stánky obtěžují. Nikdo nemá rád, když ho politici nahánějí a vnucují mu reklamní předměty a letáky. Tak jsme si říkali, že bychom mohli lidi oslovit něčím, co skutečně zaujme," přiblížil Hájek.

Zelení tak chtějí upozornit na témata, která ostatní strany neřeší, jako jsou klimatická změna, kvalita ovzduší, ale třeba i nerovné postavení žen a jejich nízké zastoupení v politice.

Původně měla být celá akce pouze v Prostějově, ale zájem už projevili také Zelení z Olomouce.

Kandidáti chodí pěšky a od dveří ke dveřím

Rovněž některé další strany letos sázejí na netradiční fromy kampaně. Například Viktor Tichák, který je na třetím místě krajské kandidátky Pirátů a STAN, se pěšky vydal přes celý kraj, navštívil bezmála čtyři desítky měst a obcí a ušel přes 230 kilometrů.

Koalice Spolu zase navštěvuje lidi přímo v místě bydliště, ČSSD objíždí kraj s mobilní ambulancí, ve které dvojka kandidátky a primářka Fakultní nemocnice v Olomouci Dana Galuszková zájemcům měří krevní tlak a srdeční tep. Trikolora v několika městech Olomouckého kraje postavila petiční stánek Za zachování české koruny.

O hlasy voličů v říjnových sněmovních volbách v Olomouckém kraji usiluje 378 kandidátů z 20 politických stran, hnutí a koalic. 

O hlasy voličů usilují šéf pohřební služby, anarchokapitalistka nebo metalový muzikant. Celkem 378 lidí

O hlasy voličů v říjnových sněmovních volbách v Olomouckém kraji usiluje 378 kandidátů. V porovnání s předchozími volbami jich je podstatně méně, tehdy se na kandidátních listinách objevilo téměř 500 jmen. Letos na nich voliči najdou i známá...

Trpaslíci v Prostějově

středa, 29. září 2021, 13:02

Trpaslíci v Prostějově
Trpaslíci v Prostějově

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Michal Šverdík

Štítky happening, trpaslíci, kampaň, volby, Strana zelených, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Martin Vašek

Trpaslíci a trpaslíčí partaj,1,2% a ahoj.

středa, 29. září 2021, 15:56

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.