pondělí 4. července 2022 Prokop

Primátor Olomouce Žbánek bude v podzimních volbách obhajovat svůj post

Primátor Olomouce Miroslav Žbánek bude při nadcházejících komunálních volbách jako lídr kandidátky ANO obhajovat funkci v čele radnice. O křeslo prvního muže Olomouce se utká s Pirátem a olomouckým zastupitelem Viktorem Tichákem nebo s vlivným olomouckým podnikatelem Richardem Benýškem, který hodlá usilovat o post lídra ODS.

"Měli jsem už sněm místní organizace a tam jsem byl jednohlasně zvolen za lídra kandidátky a kampaně. Teď bude následovat standardní sestavení kandidátky," řekl Miroslav Žbánek (ANO), který byl primátorem zvolen po komunálních volbách v roce 2018. V Olomouci od té doby vládne koalice vítězného hnutí ANO s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně.

Zda budou své funkce obhajovat také primátor Přerova Petr Měřínský (ANO) a primátor Prostějova František Jura (ANO), zatím není jasné.

Kandidáta na primátora v Olomouci již oznámili také Piráti. Stal se jím vysokoškolský pedagog a krajský předseda Viktor Tichák, který je olomouckým zastupitelem a předsedou finančního výboru. Dalším uchazečem může být vlivný olomoucký podnikatel Richard Benýšek. Už loni oznámil, že má ambici stanout v čele olomoucké kandidátky ODS a stát se kandidátem na primátora.

Například v Šumperku bude jedničkou Pirátů a kandidátkou na starostku krajská radní Zdeňka Dvořáková Kocourková. Také v Přerově Piráti vsadili na ženu. Jedničkou a kandidátkou na primátorku zvolili Lenku Jüngling, podnikatelku, lektorku jógy a spolumajitelku kavárny.

Vlivný podnikatel Benýšek chce být lídrem ODS a primátorem Olomouce

Vlivný olomoucký podnikatel Richard Benýšek z ODS, který se nezdráhá veřejně kritizovat i své spolustraníky, se bude ucházet o pozici lídra strany v blížících se komunálních volbách a chce se stát primátorem Olomouce.

Hodnocení článku je 24 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Olomouc

Štítky volby, primátor, lídr, ANO, Olomouc, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.