pondělí 4. července 2022 Prokop

Hnutí ANO potvrdilo kandidáty pro volby v Olomouci. Lídrem je primátor Žbánek

Hnutí ANO v Olomouci schválilo podobu kandidátní listiny pro letošní komunální volby. Post primátora bude z pozice lídra kandidátky obhajovat Miroslav Žbánek. Na druhém místě je v seznamu personální manažerka a olomoucká zastupitelka Miroslava Ferancová. Termín voleb stanovil prezident na 23. a 24. září.

Kandidátní listinu v pondělí schválil sněm místní organizace hnutí ANO v Olomouci. Na svých kandidátkách pro komunální volby v Olomouci pracují i další strany, většina už vybrala svého lídra.

"Končící volební období bylo bezpochyby jedním z nejtěžších v polistopadové historii města. Téměř dvě třetiny z něj jsem zastával funkci nejen primátora, ale také předsedy krizového štábu. Museli jsme se vypořádat s dosud nepoznanými katastrofami. Pandemie covidu-19 nebo největší uprchlická krize v poválečných dějinách nás nutila řídit město v permanentním krizovém scénáři," komentoval Miroslav Žbánek své dosavadní působení v čele radnice. Vedení města podle něj muselo také reagovat na výpadky v daňových příjmech i obrovský nárůst nákladů vyvolaný růstem cen energií a inflací posledních měsíců.

Hnutí ANO chce v Olomouci ve svém volebním programu podle Žbánka navázat na dosavadní úspěšné prosazování zásad a cílů otevřenosti, podpory komunitního života, principů dlouhodobého plánování, chytrých investic a sociálně odpovědné politiky.

Rozšířená Galerie Šantovka nabídne i luxusní hotel Marriott. Stát má za dva roky

Do dvou let plánuje investorská skupina Redstone dokončit v Olomouci a také v Pardubicích nové ubytovací a kongresové kapacity, které budou fungovat pod hlavičkou mezinárodního hotelového řetězce Marriott. V hanácké metropoli se má nový hotel...

Memorandum o předvolební koalici Spolu pro nadcházející komunální volby v Olomouci nedávno podepsali lídři ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Jedničkou na chystané společné kandidátce bude primátorova náměstkyně Markéta Záleská (ODS). Piráti si zvolili za lídra vysokoškolského pedagoga a krajského předsedu Viktora Ticháka, který je nyní olomouckým zastupitelem a předsedou finančního výboru.

Hnutí STAN vytvoří pro komunální volby v Olomouci společnou kandidátku se Zelenými, chystá se memorandum o spolupráci. Společný program a podobu kandidátky představí obě strany v následujících týdnech. V čele společné kandidátky stane olomoucká zastupitelka a vysokoškolská pedagožka Andrea Hanáčková za STAN. Hnutí spOLečně povede do voleb primátorův náměstek Otakar Bačák, jedničkou hnutí ProOlomouc bude předseda a zastupitel Tomáš Pejpek. KSČM do čela kandidátky vybrala Liběnu Večeřovou.

Komunální volby v Olomouci vyhrálo před čtyřmi lety ANO, získalo 14 mandátů. Druhé skončilo ProOlomouc s šesti mandáty. Třetí koalice Piráti a Starostové rovněž se šesti zastupiteli. Čtvrtá ODS získala pět mandátů, čtyři pátá KDU-ČSL. Šesté skončilo hnutí spOLečně se třemi mandáty. Sedmou příčku obsadila koalice SPD a SPOZ rovněž se třemi zastupiteli. Na osmém místě skončila KSČM se dvěma mandáty. Devátá ČSSD získala dva mandáty. Koalici po volbách vytvořilo ANO společně s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně.

Poslední díl protipovodňové ochrany Olomouce: město začne plánovat úpravy nedaleko Klášterního Hradiska

Protipovodňová opatření nedaleko centra Olomouce jsou před dokončením, další úpravy jsou pak v plánu v okrajových částech města. Etapa na Nových Sadech již má stavební povolení, postupně se začne plánovat i změna řeky Moravy a jejího okolí v...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Stanislav Heloňa

Štítky Politika, volby, komunální volby, primátor, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.