pondělí 4. července 2022 Prokop

Kdo kandiduje na posty primátorů v kraji? V Prostějově Jura, v Přerově Zácha, v Olomouci nováček Mencl

V Prostějově bude svůj post v nadcházejících komunálních volbách obhajovat stávající primátor František Jura z ANO. Lídrem ODS v Přerově je radní a náměstek hejtmana Michal Zácha, za ANO jde do boje o primátora přerovský radní Petr Vrána. Olomoucký primátor Miroslav Žbánek z ANO se stal lídrem již dřív, konkurovat mu bude například Michael Mencl z ČSSD.

Hnutí ProOlomouc spojí pro volby síly s Piráty. Lídrem kandidátky bude Tomáš Pejpek

Společně budou o přízeň voličů v zářijových volbách do olomouckého zastupitelstva usilovat představitelé hnutí ProOlomouc a Pirátů. Lídři politických organizací to potvrdili podpisem memoranda o spolupráci. Jako klíčové body programu uvádějí...

Druhé místo na kandidátce ANO v Prostějově po primátorovi Františku Jurovi obsadí současný náměstek primátora Jiří Rozehnal, třetí pozice připadne radní Marcele Župkové. Kandidátku již schválila oblastní organizace ANO a informovala o tom na sociálních sítích.

V Přerově se současný primátor za ANO Petr Měřínský lídrem nestal, na čele kandidátky za ANO je přerovský radní Petr Vrána.

O post prvního muže Přerova s ním bude soupeřit Michal Zácha"V Přerově šla ODS do voleb vždy sama, ať už v dobách největších úspěchů nebo krize, vždy jsme se do zastupitelstva dostali. Chceme zjistit, jak se na naši práce za poslední čtyři roky na radnici voliči dívají. Chceme jít proto do toho sólo," uvedl Zácha. 

Svého kandidáta na primátora již v Přerově mají také Piráti, kteří na funkci nominovali třiatřicetiletou podnikatelku Lenku Jüngling

V Olomouci svého kandidáta na primátora oznámila také ČSSD, vedením kandidátní listiny a nezávislých osobností pověřila Michaela Mencla. "Chci sestavit kandidátku, která přinese Olomouci skutečnou změnu a bude vnímat reálné problémy obyvatel. Budou ji na čelných pozicích tvořit nové tváře sociálních demokratů a osobnosti s bohatou životní a profesní zkušeností. Počítám s učitelkami a učiteli, řediteli škol, lékařkami a lékaři, lidmi z neziskového sektoru i univerzity," slíbil Mencl, který pracoval jako předseda komise městské části v Řepčíně a nyní působí ve stavebnictví.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Prostějov, ČSSD

Štítky volby, komunální, lídři, strany, města, kandidátky, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.