pondělí 4. července 2022 Prokop

Bývalý krajský šéf ČSSD Zemánek kandiduje ve Šternberku za ANO. Na druhém místě kandidátky

Lídryni pro podzimní komunální volby představilo hnutí ANO také ve Šternberku, bude jí zdravotní sestra Romana Petřeková. Na druhém místě společné kandidátky příznivců ANO a nezávislých kandidátů má být bývalý krajský předseda ČSSD, poslanec a náměstek olomouckého hejtmana Jiří Zemánek.

Radnici ve Šternberku na Olomoucku v posledních čtyřech letech řídí koalice složená ze zástupců ODS, Nezávislé volby, Koalice pro Šternberk a ČSSD. Starostou Šternberka je Stanislav Orság (ODS).

Krajský šéf ČSSD Ladislav Hynek uvedl, že jeho dlouholetý stranický kolega Jiří Zemánek letos na jaře opustil řady sociální demokracie. ČSSD ve Šternberku plánuje postavit vlastní kandidátku. Zemánek vedl krajskou organizaci ČSSD ještě při posledních krajských volbách v roce 2020, kdy se sociální demokracie nedostala do zastupitelstva Olomouckého kraje.

Kdo kandiduje na posty primátorů v kraji? V Prostějově Jura, v Přerově Zácha, v Olomouci nováček Mencl

V Prostějově bude svůj post v nadcházejících komunálních volbách obhajovat stávající primátor František Jura z ANO. Lídrem ODS v Přerově je radní a náměstek hejtmana Michal Zácha, za ANO jde do boje o primátora přerovský radní Petr Vrána....

Loni v březnu Zemánek po deseti letech opustil funkci předsedy krajské organizace sociálních demokratů. Do čela ČSSD v Olomouckém kraji byl zvolen místostarosta Kostelce na Hané na Prostějovsku a krajský místopředseda Hynek.

Společnou kandidátku příznivců hnutí ANO a nezávislých osobností pro komunální volby ve Šternberku podporuje předseda oblastní organizace ANO v Olomouci a poslanec Milan Feranec. "Jsem rád, že voliči dostávají příležitost vybrat si ve volbách právě ANO pro Šternberk. Domnívám se, že podobné středolevé uskupení v politické nabídce v tomto významném městě našeho regionu doposud chybělo," uvedl Feranec.

Ostatní politická uskupení, která ve Šternberku se zhruba 15 tisíci obyvateli půjdou do komunálních voleb, své kandidátky zatím nezveřejnily. V roce 2018 volby ve Šternberku vyhrála ODS, která v jedenadvacetičlenném zastupitelstvu získala pět míst. Kandidátka Otevřená radnice má čtyři zastupitele a ČSSD tři zastupitele. Po třech křeslech v zastupitelstvu obsadila Koalice pro Šternberk a Nezávislá volba. SPD ve Šternberku získala dva mandáty a KSČM jeden. V předchozích čtyřech letech letech vládla ve Šternberku radniční koalice složená ze Společně pro Šternberk (SNK), hnutí ANO, ČSSD, ODS a KDU-ČSL.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto volleycountry.com

Štítky Politika, volby, komunální volby, Šternberk, ČSSD, ANO, Jiří Zemánek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.