pondělí 4. července 2022 Prokop

Do Senátu kandidují na Olomoucku lékaři Kantor, Brázdil, Neoral nebo prorektor Malacka

Senátor a dětský lékař Lumír Kantor, lékař letecké záchranné služby Milan Brázdil, emeritní přednosta I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc Čestmír Neoral nebo právník a prorektor Univerzity Palackého Michal Malacka se budou v nadcházejících volbách ucházet o místo v Senátu za Olomouc.

"Rozhodl jsem se kandidovat, protože již nechci čekat, až mé představy o roli Senátu a jeho významu v naší společnosti uskuteční jiní. Protože příliš často poslouchám nápady, jak naši společnost změnit, jak zlepšit život kolem nás a konečně narýsovat svět pro nás, pro lidi. Potkáváme mnoho lidí plných nápadů a slibů, ovšem jen málokteří je umí dodržet a uskutečnit," řekl například Michal Malacka, který kandiduje za STAN.

O přízeň voličů se v září v senátním obvodu 61 Olomouc bude ucházet také současný senátor a dětský lékař Lumír Kantor (za KDU-ČSL). Za hnutí ANO půjde do senátních voleb poslanec a lékař letecké záchranné služby Milan Brázdil, který v roce 2016 v druhém kole prohrál souboj o post senátora právě s Kantorem. ODS vybrala jako svého kandidáta pro senátní volby na Olomoucku emeritního přednostu I. chirurgické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc Čestmíra Neorala.

Bývalý krajský šéf ČSSD Zemánek kandiduje ve Šternberku za ANO. Na druhém místě kandidátky

Lídryni pro podzimní komunální volby představilo hnutí ANO také ve Šternberku, bude jí zdravotní sestra Romana Petřeková. Na druhém místě společné kandidátky příznivců ANO a nezávislých kandidátů má být bývalý krajský předseda ČSSD, poslanec a...

Kantor bude kandidovat s podporou Spojenců - Koalice pro Olomoucký kraj. Ta je složená ze stran KDU-ČSL, TOP 09, hnutí ProOlomouc a Zelených, a pokračuje tak ve spolupráci z krajských voleb v roce 2020.

"Primář novorozeneckého oddělení, skaut a ochránce hanáckých tradic Lumír Kantor je silným středovým kandidátem, je to slušný člověk," vyzval náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínek (KDU-ČSL).

"Naším kandidátem bude poslanec Brázdil," řekl zase krajský manažer ANO Milan Passinger.

Malacku podpořil například předseda stálé senátní komise pro Ústavu Zdeněk Hraba (STAN). "V posledních letech se několikrát ukázalo, jak je důležitá role Senátu při tvorbě českých zákonů. Často k nám chodí návrhy s chybami, které v Senátu dokážeme napravit. Není ale dobré, že jsme v Senátu právníci pouze čtyři. Jsem přesvědčen, že by pan doktor Malacka byl díky svému vzdělání a zkušenostem pro horní komoru významnou posilou," řekl.

Komunální a senátní volby se uskuteční 23. a 24. září letošního roku.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto STAN Olomoucký kraj

Štítky volby, Senát, kandidáti, STAN, Zelení, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zdeněk Mencler

Jak se tak koukám,tak to vyhraje ten s největší stužkou ukrosske vlajky na klopě.

pátek, 24. června 2022, 13:39

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.