úterý 27. září 2022 Jonáš

V Prostějově kandiduje za ANO do zastupitelstva Faltýnek a bývalý hejtman Okleštěk

O hlasy voličů se v nadcházejících komunálních volbách bude v Olomouckém kraji ucházet také několik poslanců a jeden senátor. Například v Prostějově kandidují za ANO poslanec Jaroslav Faltýnek a bývalý hejtman a současný poslanec Ladislav Okleštěk.

Bývalý krajský šéf ČSSD Zemánek kandiduje ve Šternberku za ANO. Na druhém místě kandidátky

Lídryni pro podzimní komunální volby představilo hnutí ANO také ve Šternberku, bude jí zdravotní sestra Romana Petřeková. Na druhém místě společné kandidátky příznivců ANO a nezávislých kandidátů má být bývalý krajský předseda ČSSD, poslanec a...

V Olomouci bude barvy koalice Spolu v zářijových volbách do městského zastupitelstva hájit ze sedmého místa poslanec a dosavadní primátorův náměstek Martin Major (ODS). O hlasy voličů s ním bude soupeřit poslanec a olomoucký radní Milan Feranec, kterému na kandidátce ANO 2011 připadlo desáté místo. V Přerově půjde do komunálních voleb poslanec a městský radní Petr Vrána, který je lídrem místní kandidátní listiny ANO 2011.

V Prostějově je na 35. místě kandidátky koalice Na rovinu! poslankyně Hana Naiclerová (STAN). V Nové Hradečné na Olomoucku kandiduje na šestém místě za STAN a nezávislé kandidáty její bývalý starosta a nynější poslanec Tomáš Müller. V Šumperku je lídrem ANO 2011 pro komunální volby senátor Miroslav Adámek.

Komunální volby se letos uskuteční 23. a 24. září. Ve městech a obcích v Olomouckém kraji bylo zaregistrováno celkem 13 415 kandidátů, z toho 8794 mužů a 4621 žen. Průměrný věk kandidátů do městských a obecních zastupitelstev je 47,68 roku.

Hodnocení článku je 26 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky komunální volby, kandidáti, poslanec, senátor, Faltýnek, Okleštěk, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.