úterý 27. září 2022 Jonáš

V anketě by čtenáři do vedení Olomouce poslali ženu. Nejvíc hlasů měla Markéta Záleská z ODS

V anketě Olomoucké Drbny, kdo by se měl stát novým primátorem nebo primátorkou Olomouce, čtenáři vybrali Markétu Záleskou z ODS. Bylo by to poprvé, co by v čele města stála žena.

Komunální volby se konají v pátek a v sobotu 23. a 24. září. Na Olomoucku v tomto termínu zároveň proběhne i první kolo senátních voleb.

Anketa probíhala na stránkách Olomoucké Drbny od poloviny srpna do dneška. Celkem hlasovalo 3715 čtenářů a jednoznačnou vítězkou s 57 procenty hlasů se stala Markéta Záleská z ODS, která je jedničkou kandidátky SPOLU.

Na druhém místě se umístil Tomáš Pejpek, lídr kandiátky ProOlomouc a Piráti se 17 procenty a třetí místo obsadil současný primátor Olomouce Miroslav Žbánek (ANO) s 12 procenty hlasů čtenářů Olomoucké Drbny.

Do voleb jde v Olomouci celkem jedenáct kandidátek, a to Spolu, SPD a Trikolora, ANO 2011, koalice Svobodní, Soukromníci, Koruna Česká a Konzervativní strana, KSČM, ProOlomouc a Piráti, Přísaha – občanské hnutí Roberta Šlachty, Olomoučané, koalice STAN, Zelení a nezávislé olomoucké osobnosti, Sdružení pro republiku-Republikánská strana Čech, Moravy a Slezska a hnutí spOLečně.

Před čtyřmi lety komunální volby v Olomouci vyhrálo ANO a vytvořilo koalici společně s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně. 

Kdo by měl být dalším primátorem/primátorkou Olomouce?

Celkem hlasovalo3716 čtenářů

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto archiv Markéty Záleské

Štítky anketa, primátor, volby, komunální, výsledky, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.