čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

Společnost

ROZHOVOR: Olympiádu pro děti v Keni chci uspořádat znovu, říká Olomoučan Tomáš Zapletal

Tomáš Zapletal je olomoucký podnikatel, kterého možná znáte jako toho mladého muže, který pronajímá jízdy v rychlých luxusních autech. V našem rozhovoru ale o jeho podnikatelských záměrech nepadne ani věta. Sešli jsme se totiž, abychom si povídali...

POČASÍ NA PONDĚLÍ: Polojasno, teploty nad dvacítkou

Během pondělí bude jasno až polojasno, teploty se vyšplhají až na 23 stupňů Celsia. Během dne bude foukat zpočátku mírný, postupně čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, od vyšších poloh místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách až 20 m/s,...

Silný vítr opět zaměstnává hasiče, většinou jde o spadané stromy

Hasiči v celém Olomouckém kraji dnes od rána řeší škody napáchané silným větrem. Od začátku dne řešili hasiči již několik desítek případů.

Zvířata v olomoucké zoo spořádala za minulý rok krmiva za 5 milionů korun

Krmivo za zhruba pět milionů korun loni spořádala zvířata chovaná v zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce. Nejvíce peněz zoo investovala do potravy určené pro masožravce.

POČASÍ NA NEDĚLI: Čekáme oblačno a přeháňky

V neděli čekáme oblačno, přechodně až zataženo a místy přeháňky nebo déšť, ojediněle však i bouřky. K večeru bude postupně srážek i oblačnosti ubývat. Nejvyšší teploty se dostanou na devatenáct stupňů Celsia. Přejeme krásou neděli.

Na náměstí Republiky vyrostou stromy, o parkovacích místech se bude jednat

Územní studie, která už je schválená radou města Olomouce, řeší novou polyfunkční podobu náměstí Republiky. Architekt David Mareš vycházel z podnětů vlastníků nemovitostí, institucí, které zde sídlí, i obyvatel města.

Historii Šternberka připomíná nový komiks

Komiks zaměřený na staletou historii města vydala radnice ve Šternberku na Olomoucku. Publikace obsahuje deset kreslených příběhů, které čerpají z historických událostí a postav, řekla mluvčí radnice Irena Černocká.

POČASÍ NA SOBOTU: Ideální start víkendu. Osmnáct stupňů a jasno

Během prvního víkendového dne bude skoro jasno až polojasno, během dne se teploty vyšplhají na 16 až 19 stupňů Celsia. Po dešti by nemělo být dnes ani stopy. Mějte fajn sobotu!

Kočka se zasekla v motoru auta, ven jí pomohli až hasiči

Velice netradiční zásah s dobrým koncem za sebou mají profesionální hasiči, kteří byli přivoláni k vyproštění zaseknuté kočky v motoru osobního auta.

Stavební řízení na dostavbu D1 u Přerova po třech měsících pokračuje

Stavební úřad přerovského magistrátu po třech měsících znovu zahájil územní řízení potřebné pro stavbu chybějícího úseku D1 mezi Přerovem a Říkovicemi. Nucenou přestávku způsobila žaloba organizace Děti Země, která napadla udělenou výjimku z...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.