pátek 5. června 2020 Dobroslav

Společnost

Na Dolním náměstí v Olomouci se otevřou stálé prostory pro Skautský institut, můžete je podpořit

Po Praze a Brně se i Olomouc dočká stálých prostorů pro Skautský institut. Budou otevřeny 17. listopadu 2018 na Dolním náměstí 38. Prostory jsou určeny nejen pro skauty, ale pro všechny aktivní lidi, které zajímá veřejný prostor. Skautský institut...

Vyzkoušejte si, jak se žije lidem bez domova a zkuste strávit noc venku

Dne 14. listopadu budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet, jak se žije lidem bez domova. Univerzita Palackého totiž pořádá opět akci Noc venku, a to už pošesté.

V Olomouci nově funguje rozvoz potravin Rohlik.cz. Nákupy vozí až domů

Rozvoz nákupů od společnosti Rohlik.cz v Olomouci funguje od 4. října, momentálně jej zde Rohlik provozuje jako jediný z top online supermarketů. Díky modernímu skladu v Brně, který je kapacitně nastaven tak, aby pokryl poptávku nejen v Brně a...

Fakultní nemocnice má nové logo, které uvidíte zdaleka. Už ji nemůžete minout

Od včerejška už nemůžete Fakultní nemocnici v Olomouci minout. Zdobí jí nové desetimetrové logo, které je vidět z několika kilometrů.

FOTO/VIDEO: Rok 1918 připomínají v Olomouci před radnicí dobové fotky

Dvě desítky panelů s dobovými fotografiemi byly instalovány před budovou radnice v historickém centru Olomouce, kde připomínají 100 let od vzniku Československa. Snímky zachycují dění v Olomouci především v roce 1918, kdy se ve městě s německou...

Cenu Talent Olomouckého kraje 2018 si včera převzali talentovaní žáci a studenti. Udělovala se v pěti oborech

Ve středu 17. října proběhlo v Regionálním centru Olomouc slavnostní vyhlášení 14. ročníku ocenění Talent Olomouckého kraje 2018. Ocenění se udělovalo v pěti oborech nejlepším žákům a studentům.

Čeští vojáci se v Afghánistánu stali terčem bombového útoku, jeden z nich je těžce zraněný

V Afghánistánu bylo dnes zraněno při útoku na hlídku pět českých vojáků. Jeden byl zraněn těžce, po operaci je mimo ohrožení života. Další voják zůstává v nemocnici. Tři vojáci byli z nemocnice propuštěni a vrátili se ke své jednotce. Atentátníci...

Mladý muž napadl svého známého u bankomatu. Po chvilce boje mu sebral pětistovku

Čtyřiadvacetiletý mladík z Jeseníku se dopustil krádeže v jedné z místních heren. Na konci září měl popíjet a hrát automaty s jiným mužem.

Otec dvou dětí pracoval načerno, aby nemusel platit alimenty. Teď bude muset nést zodpovědnost

Muž, který téměř tři roky neplatil výživné na své děti, je podezřelý ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Dvaačtyřicetiletý muž ze Žulovska měl, podle rozhodnutí soudu, přispívat šest tisíc korun měsíčně na dvě své děti.

POČASÍ NA ČTVRTEK: Zatažená obloha a déšť s mírným větrem

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, zpočátku ojediněle občasný déšť nebo mrholení. Nejvyšší teploty 16 až 19 °C, na horách 10 až 14 °C. Povane slabý proměnlivý vítr rychlostí do 4 m/s. Mějte hezký den!

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.