pátek 5. června 2020 Dobroslav

Společnost

Třetí ročník poutě za předčasně narozené děti se bude konat již tuto neděli

V neděli 14. října pořádá Novorozenecké oddělení Fakultní nemocnice Olomouc tradiční pouť za děti předčasně narozené, jejich rodiče a zdravotníky, kteří o ně pečují.

Žáci základních škol se v pátek zúčastnili branného závodu Táhneme za jeden provaz

Do areálu klubu Fenix Ski Team Jeseník se sjelo sedmaosmdesát závodníků z různých škol z Jesenicka. Závody se konaly pro starší žáky základních škol od šesté do deváté třídy.

Dobrovolníci se už zítra pustí do obnovy studánek. Zapojit se můžete i vy

Ve čtvrtek 11. října se od dvanácti hodin bude konat dobrovolnická akce na obnovu studánek. Zúčastnit se může každý kdo rád pomůže přírodě a zvelebí kousek z ní. Akce potrvá do neděle 14. října.

POČASÍ NA STŘEDU: Po ránu mlha a nízká oblačnost

Ve středu bude jasno až skoro jasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 10 - 6 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Zpočátku slabý proměnlivý, během dne mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. Mějte fajn středu.

Doručovatelka z Prostějova otvírala dopisy a osm pytlů zásilek nedoručila vůbec

Minulý rok 11. října se majitel bytu nestačil divit, když po vystěhování dosavadních nájemníků vstoupil do svého bytu v Brněnské ulici v Prostějově. Na místě nalezl větší množství nedoručených listovních, reklamních zásilek a reklamních letáků.

Přijďte v neděli oslavit do parku 100. výročí vzniku Waldorfské pedagogiky

Olomouc je městem nejen univerzitním, ale může se pochlubit i různorodou nabídkou základního vzdělávání. Všichni už asi slyšeli o waldorfské pedagogice, kterou na Hané prezentuje Waldorfská základní škola a mateřská škola Olomouc s.r.o.

FOTO/VIDEO: Jeřáby na Horním náměstí demontují nejvyšší část radniční věže

Dva mobilní jeřáby s výložníky o délce asi 85 metrů na Horním náměstí v Olomouci demontují nejvyšší část radniční věže, která je vysoká 75 metrů. Jedná se o demontáž asi dvanáctimetrové špice věže. Tato akce je technickou přípravou na chystanou...

Máte doma nevyužité šátky a kravaty? Darujte je na Šátkový bazar

Čisté šátky či kravaty všech barev, materiálů a velikostí můžete přinést na několik sběrných míst v Olomouci. Výtěžek z akce poputuje k rodinám, které vychovávají těžce nemocné či postižené děti v Olomouckém kraji.

POČASÍ NA ÚTERÝ: Jasná obloha a příjemné teploty

V úterý nás čeká jasno nebo skoro jasno. Ráno a dopoledne místy mlhy. Nejnižší noční teploty 9 - 5 °C, ojediněle kolem 3 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý, postupně východní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s. Mějte fajn den.

O víkendu zasáhlo Haiti zemětřesení. Charita tam pomáhá

O deštivém sobotním večeru udeřilo na severozápadě Haiti zemětřesení o síle 5.9 stupně Richterovy škály. Podle posledních informací je v zemi 12 mrtvých a přes 180 zraněných.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.