středa 26. února 2020 Dorota

Společnost

Centrum pro zrakově postižené slaví dvacet let

Od roku 2000 nabízí TyfloCentrum v Olomouci sociální služby, volnočasové aktivity, vzdělávání a možnost zaměstnání pro zrakově postižené. Ke svému kulatému výročí letos chystá řadu akcí, na které zve i veřejnost.

Na Hané se objevil největší polní pták Evropy

Od konce léta žije na střední Moravě drop velký. Nejbližší hnízdiště největšího polního ptáka v Evropě jsou přitom až v Rakousku nebo v Maďarsku.

Spor o výši sociální podpory vedl na úřadu práce ke rvačce

Přerovští strážníci dnes zasahovali na úřadu práce, kde se porvali dva místní klienti. Důvodem sporu byla výše sociální podpory a který z rváčů ji využívá více.

Město nechalo odstranit lavičky v prostoru přednádraží. Sedávali na nich převážně bezdomovci

Z prostoru olomouckého přednádraží, který mají v oblibě olomoučtí bezdomovci, zmizely lavičky. Město je nechalo odstranit.

Zimní stadion v Šumperku zve zájemce o veřejné bruslení

Zájemci o bruslení mohou v únoru vyrazit do šumperského zimního stadionu. Veřejné bruslení je stanovena na tři různé termíny. Vstupné se liší dle termínu, děti do výšky 110 cm mají vstup zdarma.

ANKETA: Blíží se Valentýn. Vyberte nejromantičtější místo v Olomouci

Venku to sice vypadá na podzim, jaro už ale klepe na dveře, a proto jsme pro vás znovu přichystali anketu, tentokrát s nejromantičtějšími místy v Olomouci, tak vyberte, které je podle vás to nejlepší.

V Česku ubývá řemeslníků, mladí nestačí nahrazovat důchodce. Chybí jich 400 tisíc

Navzdory nárůstu zájmu o některé učební obory v posledních letech je v Česku čím dál méně řemeslníků. Starší odchází do důchodu a mladí je nestačí nahrazovat. Zatímco před dvěma lety chybělo v ČR kolem 300.000 řemeslníků, nyní je to přibližně...

Škola na Svatém kopečku se dočká nových učeben a tělocvičny

Školáci ze Základní školy Dvorského na Svatém Kopečku se dočkají nových tříd a tělocvičny. Rada města schválila zadání veřejné zakázky na vybudování nových odborných učeben, tělocvičny a další stavební úpravy v budově školy. Předpokládané náklady...

Čokoládový festival začne na Valentýna

Ve čtvrtek se olomoucká Šantovka na dva dny promění v ráj pro milovníky čokolády. Čokoládový festival začne na svátek všech zamilovaných. Návštěvníci se mohou těšit na stánky různých prodejců nebo třeba kulinářskou přehlídku.

Olomouc chce podpořit dobrovolné hasiče

Olomoucká radnice má v plánu podpořit sbory dobrovolných hasičů, které působí na území města. V pondělí městská rada schválila podání připravených žádostí o dotace z Olomouckého kraje.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.