pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Další ročník olomoucké Gamenight je tady. Soutěžit se bude v Člověče nezlob se či pexesu

Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání zve do časů dětských her. Nezisková organizace Maendeleo organizuje 20. listopadu mistrovství v herním šestiboji nazvané Gamenight. Soutěžit se bude v Člověče nezlob se, gumě či pexesu. Hráči se nejen pobaví, ale hlavně podpoří dobrou věc. Zúčastnit se může každý bez rozdílu věku.

Pexeso, člobrdo nebo prší

Všichni zájemci mají šanci v konkurenci ostatních týmů zvítězit v základní skupině turnaje ve společenských hrách, pak překonat nejsilnější soupeře ve finále, a tím vybojovat putovní pohár pro šampióna. K tomu bude možné dát si sklenici vína či pivo, pobavit se při dobré hudbě nebo vyhrát ceny v tombole. To vše navíc s dobročinným přesahem. „Samotná soutěž bude probíhat ve dvojicích. Soupeřit se bude postupně v pěti hrách, které prověří všechny stránky a schopnosti vyzyvatelů – paměť při pexesu, rychlost myšlení při hře město, jméno, zvíře, věc, hráčské umění při prší, fyzickou kondici při skákání gumy a potřeba bude i troška štěstí při hře Člověče, nezlob se,“ zval na turnaj organizátor Martin Schlossarek z katedry rozvojových a environmentálních studií.

Ti nejlepší se na konci večera utkají ve finálovém hodu mincí na čáru. Nejpřesnější tým se stane mistrem této noci a odnese si putovní pohár. Pro sebevědomé hráče bude možnost si na svůj tým na začátku večera vsadit a v případě výhry zatížit svoji peněženku o peníze všech ostatních sázkařů. „V průběhu večera bude možnost zakoupit lístky do tomboly a odnést si například vstupenky do kina, divadla, posilovny či laser arény. Během celé akce bude probíhat promítání fotografií z jihozápadní Tanzánie, kde organizátoři večera pomáhají a kam na dobročinné účely poputuje celý výtěžek z akce,“ doplnil organizátor.

Letos poprvé v Pevnosti poznání

„Hráčské vzrušení dostupuje vrcholu. Zbytek světa jako by pro tuhle skupinu lidí neexistoval. Alea iacta est – třesoucí se ruce pouštějí kostky, které po několik nekonečných sekund rotují ve vzduchu, aby následně s ťuknutím ozývajícím se do napjatého ticha dopadly na hrací plochu. Šestka! Žlutá figura se za hromového řevu řítí do bezpečí domečku. Je jasné, co to znamená – pro pár šťastlivců je tento hod vstupenkou pro účast v královské disciplíně, tedy v hodu mincí na čáru…“

Členy neziskové organizace Maendeleo jsou dobrovolníci, většinou studenti a absolventi mezinárodních rozvojových studií na Univerzitě Palackého, kteří svou činností pomáhají farmářům z africké Tanzanie. Konkrétně podporují rozvoj kooperativy, kterou s farmáři pomohli založit, poskytují jim přístup k investičním mikropůjčkám a zajišťují praktické vzdělávací semináře zaměřené na podporu udržitelného způsobu hospodaření s půdou. Veškerý výtěžek večera poputuje přímo do Tanzanie.

Na rozdíl od minulých ročníků se letošní Gamenight odehraje v olomoucké Pevnosti poznání. Registrace týmů přímo na místě startuje v úterý 20. 11. v 19:15, herní část pak začíná v 20:00.

Tisková zpráva | Foto Facebook Maendeleo | Zdroj upol.cz

Štítky hry, zábava, Gamenight, Olomouc

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.