středa 3. června 2020 Tamara

V olomouckých parcích se pracuje na obnově zeleně. Na jaře bude zahájena druhá etapa

Vlastní realizace Projektu obnovy vegetačních prvků, tedy výsadba nových stromů a keřů společně s jejich ošetřením, byla zahájena v září letošního roku.

Před samotnou výsadbou bylo provedeno arboristické ošetření jednadvaceti vybraných stromů s použitím stromolezeckých technik. V listopadu byla zahájena první etapa výsadeb, která v závislosti na průběhu počasí bude pravděpodobně pokračovat do konce letošního roku. Celkem bude v rámci první etapy v parcích vysazeno na 140 kusů vzrostlých listnatých stromů a přes tři tisíce kusů keřů. V průběhu zimních měsíců dojde ke zmlazení některých stávajících keřových porostů a budou založeny záhony s výměnou půdy pro výsadbu rododendronů.

PSALI JSME: Dřeviny v olomouckých parcích projdou obnovou. Vysazeno bude téměř dvě stě nových stromů

Na jaře 2019 bude zahájena druhá etapa, která je zaměřena především na  výsadbu jehličnatých stromů a stálezelených keřů. Dohotovení projektu je naplánováno na konec dubna 2019. Návštěvníci parků se o Projektu obnovy vegetačních prvků mohou dočíst na webových stránkách Výstaviště Flora Olomouc a také na instalovaných informativních tabulích v parcích.

Pokračuje také úklid parků, a to odstraňováním nevhodných a dožilých drobných staveb. Byla vyčištěna letní čítárna a připravuje se revitalizace celého prostoru kolem zrekonstruované oranžerie ve Smetanových sadech. Zde také již slouží nové veřejné osvětlení, a to v části kolem palmového skleníku. Na instalaci nového osvětlení se pracuje i v rozáriu.

Tisková zpráva

Štítky Flora, zeleň, park, výsadba, příroda, revitalizace, obnova

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.