pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Na tramvajové zastávce ležel silně opilý muž. Po příjezdu hlídky došlo ke konfliktu a pokusu o napadení strážníka

Kamerovým systémem byla včera před osmou hodinou večer zachycena ležící osoba na tramvajové zastávce v ulici Jeremenkova.

Strážníci na místě oslovili pětapadesátiletého muže, který byl značně pod vlivem alkoholu. Jediným řešením byl transport opilého muže na protialkoholní a záchytnou stanici. Při čekání na převozovou službu uslyšela hlídka křik osob z nástupní plochy, kde přijíždějí tramvaje.

Poté co se hlídka prodrala davem, spatřila dva muže, mezi kterými docházelo k fyzickému konfliktu. Jeden ze strážníků mezi muže vstoupil a vyzval je, aby zanechali protiprávního jednání. V tu chvíli se starší z dvojice pokusil napadnout strážníka a to úderem pěstí do obličeje, ten se však ráně vyhnul a muže zpacifikoval. Co bylo důvodem konfliktu mezi dvojicí, se hlídce nepodařilo zjistit,“ řekl policejní mluvčí Petr Čunderle.

Po příjezdu převozové služby byl útočník převezen na protialkoholní a záchytnou stanici, kde mu bylo naměřeno 2,84 promile alkoholu v dechu. „Stejné cesta také čekala muže, kvůli kterému strážníci na místo vyjížděli. Tento pro změnu nadýchal na záchytce hodnotu rovné tři promile,“ dodal Čunderle.

Štítky alkohol, promile, policie, napadení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.