neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Společnost

Prostějov uveřejnil ceny nájemného pro vánoční jarmark

Ceny jsou stejné jako v roce předešlém. Jedinou výjimkou pro rok 2019 je pouze navýšení poplatku za prodej občerstvení – punč, svařené víno, medovina a jiné alkoholické nápoje.

Otec s dcerou kradli v supermarketu, odnesli si vysoké pokuty

V úterý před půl desátou odpoledne byla vyslána hlídka olomouckých policistů do supermarketu na ulici Štursova. Důvodem byly dvě osoby, kteří nákup pojali netradičním způsobem.

Čas Dušiček se blíží, policisté připravují preventivní opatření a apelují na zvýšenou obezřetnost

Stejně jako v předchozích letech i letos chystají přerovští policisté preventivní opatření související s Památkou zesnulých. Zaměří se především na bezpečnost v silničním provozu, regulaci dopravy a ochranu osob a majetku.

Olomoucký Veggie Fest letos připraví akci zaměřenou na Vánoce, konat se bude v Atriu Konviktu

Nezisková organizace Vegan Olomouc, která v posledních letech pořádá oblíbený Veggie Fest, připravuje svou první akci speciálně zaměřenou na vánoční svátky. Návštěvníci budou moci vegetariánská jídla ochutnávat 30. listopadu v Atriu Konviktu.

POLITICKÁ KORIDA: Jak jsou se současnou podobou vánočních trhů v Olomouci zastupitelé spokojeni?

Vánoční trhy letos začínají oficiálně 22. listopadu. Jak se zastupitelům olomouckých klubů formát trhů líbí? Co by se dalo zlepšit a s čím jsou naopak spokojeni? Ptali jsme se v poslední Politické koridě.

FOTOGALERIE: Podívejte se na fotky z velkého cvičení záchranných složek v Olomouci

Ve středu 30. října a ve čtvrtek 31. října v Olomouci probíhá dvoudenní cvičení s názvem Amok 2019. Cvičení se účastní všechny složky integrovaného záchranného systému, magistrát města Olomouce a Fakultní nemocnice Olomouc. Jde o jedno z...

POČASÍ NA STŘEDU: Bude polojasno a ojediněle oblačno

Bude polojasné až jasné počasí, dopoledne se může objevit ojediněle nízká oblačnost. Nejvyšší teploty budou mezi 5 až 8 stupni Celsia, na horách mezi -2 a +2 stupni. Bude foukat slabý, během dne přechodně mírný severní až severovýchodní vítr 2 až...

Kriminalisté pátrají po muži z Prahy, který svým rodičům i prarodičům ukradl drahé šperky

Čtyřiadvacetiletý muž s trvalým pobytem v Praze se záměrně skrývá na neznámém místě z důvodu vydání příkazu k zadržení. Byl obviněn za podvod a krádeže a je možné, že se pohybuje na Přerovsku.

Termální lázně ve Velkých Losinách měly rekordní sezónu

Termální lázně ve Velkých Losinách na Šumpersku v červenci a srpnu navštívilo rekordních 75.000 lidí. V meziročním srovnání byla prázdninová návštěvnost vyšší o 8000 osob. Řekl to jednatel Termálních lázní Velké Losiny Martin Plachý, podle...

REPORTÁŽ: Střelba, ale i bojová umění a teorie. Podívejte se, jak probíhá policejní příprava

Co všechno se musejí policisté naučit, než jdou do služby? Zneškodnit pachatele, vyřešit dopravní nehodu, správně komunikovat, ale i přesně střílet. Právě tyto základy se učí každý policista, který je přijat, na takzvané zopce. Jde o základní...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.