neděle 23. února 2020 Svatopluk

Společnost

Všichni odběratelé elektřiny v kraji jsou již po vichřici zase připojení, nevylučují se ale další výpadky

Po pondělní vichřici, která neminula i Olomoucký kraj, je zase všech odhadem sedm tisíc odběratelů elektřiny připojeno zpět do sítě. Potvrdil to mluvčí společnosti ČEZ Vladislav Sobol, s tím, že se nevylučují další výpadky.

Kybernetická kriminalita v Česku za uplynulý rok stoupla, zaznamenáno bylo 8417 případů

Kybernetická kriminalita a počet trestných činů páchaných prostřednictvím internetu v Česku v posledních letech výrazně stoupají. Zatímco v roce 2011 registrovali policisté 1502 trestných činů z této oblasti, loni to bylo 8417 skutků. Na tiskové...

Hasiči a policisté převzali ocenění za záchranu lidských životů

Mezi oceněné patří jednotka jesenických hasičů, ti minulý rok při výjezdu k odstranění následků vichřice zachránili pomocí defibrilátoru život seniorovi. Policisté z Přerova zase loni v srpnu evakuovali čtyři lidi z hořícího domu.

FOTO/VIDEO: Do Olomouce dorazila Keltská hlava, k vidění bude jen čtrnáct dní

Dnes v odpoledních hodinách začala v olomouckém Vlastivědném muzeu výstava Keltské kamenné hlavy. Jedná se o jeden z nejznámějších archeologických nálezů z Česka. Návštěvníci muzea se na relikt můžou přijít podívat do 23. února.

Ornitologové radí, jak přikrmovat přezimující vodní ptáky

Zima pomalu končí a někteří vodní ptáci se rozhodli přezimovat ve městech a na místech kam jim lidé nosí potravu. Jde především o labutě velké a kachny divoké. Ojediněle i o lysky černé, racky chechtavé, bouřní a bělohlavé, poláky velké nebo...

Česko zasáhne silný vítr, na Olomoucku může dosáhnout rychlosti až 90km/hod

Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí výstrahy před větrem, který má dnes zasáhnout Českou republiku. V noci má být podle jejich předpokladu vítr na většině území republiky velmi silný, postupně ale zesílí a v pondělí bude foukat extrémně silně....

Česko výrazná změna počasí nečeká, mrznout bude jen mírně

Relativní teplo se v České republice zřejmě udrží i v následujících čtyřech týdnech. V noci sice má mrznout, v průměru se ale nejnižší teploty budou pohybovat kolem minus jednoho stupně Celsia. Přes den budou maxima stoupat v průměru k šesti...

Hladina řeky Moravy po dosažení svého maxima klesá

Na řece Bystřici v Hlubočkách a ve Velké Bystřici platil v tomto týdnu I. stupeň povodňové aktivity, nynější stav říční hladiny už klesl do bezpečné výše. Hladina řeky Moravy v Olomouci ve středu dosáhla svého maxima, od té doby ale pozvolna klesá.

Olomoucký plavecký stadion plně obnovil provoz

Olomoucký krytý bazén byl od středy mimo provoz z důvody poškození střešní krytiny silným větrem. Od dnešního rána je bazén znovu plně zpřístupněn a provoz plaveckého stadionu funguje v plném rozsahu.

Jesenické ženy pomáhají patchworkem daleké Austrálii

Ženy z Jeseníku se rozhodli přiložit ruce k dílu a pomoct tak požáry sužované Austrálii. Místní patchworkový klub zareagoval na výzvu kolegyň z Austrálie.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.