čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Primátoři Olomouckého kraje vyrazí na společnou cyklojízdu do Dubu nad Moravou. Občané se mohou přidat

Na společnou cyklojízdu s primátory Olomouce a Prostějova vyrazí v sobotu 21. září také první muž přerovské radnice Petr Měřínský. Na originální akci, kterou vyvrcholí na střední Moravě letošní Evropský týden mobility, zve také Přerovany.

Na kolech ho mohou doprovodit na jeho cestě, která bude mít konečnou stanici v Dubu nad Moravou. Sraz před radnicí na Masarykově náměstí je v 9 hodin ráno.

Každý z primátorů pojede do cíle svou trasou a pozdraví občany z blízkých obcí. „My se cestou zastavíme v obcích Rokytnice, Císařov a Citov, kde nás čeká odpočinek a krátký hudební program. Pak znovu – společně i s občany z těchto obcí – šlápneme do pedálů,“ říká primátor Přerova Petr Měřínský.

Počítá se s tím, že přerovský peloton dorazí do Dubu okolo jedenácté hodiny – a v tu dobu by už měli přijíždět také do cíle primátoři se svými občany z Olomouce a Prostějova. Na faře v Dubu nad Moravou pak čeká na všechny účastníky drobné pohoštění a zábavný program.

Hvězdicová cyklojízda primátorů má být jasným vzkazem všem občanům, že střední Morava má rozsáhlou a dobře udržovanou síť cyklostezek – a že cesta na kole je prospěšná nejen pro zdraví, ale také coby alternativa pro neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy. 

Tisková zpráva | Foto prerov.eu | Zdroj prerov.eu

Štítky Přerov, cyklojízda, primátor

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.