středa 19. února 2020 Patrik

Nejkrásnější květinová výzdoba má vítěze

Druhý ročník soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu okna, balkonu a předzahrádky v Zábřehu už má své vítěze. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve středu 16. října v prostorách matriky městského úřadu. Do letošního ročníku se přihlásilo jednadvacet soutěžících.

Květy zalitá okna, balkony a krásné předzahrádky byly impulsem, který před rokem vedl zábřežskou radnici k vyhlášení soutěže o nejkrásnější květinovou výzdobu. Za takovou úpravou se totiž skrývá spousta práce a trpělivosti. Loňskými vítězi byli manželé Pospíšilovi z Pivonína, místní části Zábřeha. A z místních částí města byla i třetina soutěžících letošního ročníku. 

„Hlavním cílem motivační soutěže je upozornit na to, že květinové výsadby zatraktivňují vzhled našeho města a poděkovat za to občanům,“ řekl úvodem starosta František John.

Následovalo předávání ocenění ve čtyřech kategoriích – nejlepší úprava balkonů a teras rodinného domu, poté bytového domu, nejlepší úprava předzahrádky a originální květinová výzdoba. Některé výherce dokonce přihlásili rodinní příslušníci, o to větší pak měli radost z úspěchu.

Ocenění za nejkrásnější terasu svého domu získala paní Kepprtová ze Skaličky, kterou do soutěže přihlásila její dcera. Nepřehlédnutelný balkon má na sídlišti Krumpach paní Polášková a nejrozkvetlejší předzahrádku paní Koutná z Václavova. Originální výzdobu pergoly má paní Grúzová, vtipně nazdobenou dřevěnici má paní Janíčková a ulici Školskou každý rok rozzáří rozkvetlá předzahrádka pana Omasty.

„Nejde ani tak o výhru, ale především o poděkování a ocenění toho, že občané přispívají ke zkrášlení města nejenom pro návštěvníky, ale zejména pro nás, kteří zde žijeme,“ uzavřela tajemnice městského úřadu Jana Krasulová.

Kompletní výsledky soutěže:

Nejlepší úprava balkonu a teras rodinného domu

  1. místo – paní Kepprtová, Skalička
  2. místo – paní Bednářová, Hněvkov
  3. místo – paní Vítová, Hněvkov

Nejlepší úprava balkonu a teras bytového domu

  1. místo – paní Polášková, sídliště Krumpach
  2. místo – paní Hrabáčková, sídliště Severovýchod
  3. místo – paní Mertová Pobucká, Zábřeh

Nejlepší úprava předzahrádky rodinného domu

  1. místo – paní Koutná, Václavov
  2. místo – paní Šrotová, Zábřeh
  3. místo – paní Wiedermannová, Hněvkov

Originální květinová výzdoba

pan Omasta, Zábřeh

paní Janíčková, Václavov

paní Grúzová, Zábřeh

Tisková zpráva

Štítky zahrada, terasa, balkon, krása, Zábřeh

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.