pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Na vánočních trzích v Prostějově budou papírové kelímky nebo vratné plecháčky

Pouze do papírových kelímků a zálohovaných plechových hrníčků budou letos nalévat punč prodejci na vánočních trzích v centru Prostějova. Město chce tímto způsobem snížit množství plastového odpadu, který při provozu prodejních stánků vzniká. ČTK to dnes sdělila primátorova náměstkyně Milada Sokolová (ODS).

Radnice podle Sokolové prodejcům za pořizovací cenu prodá papírové kelímky se svým logem. Město pořídilo kelímků větší množství, aby jejich nákupní cena byla co nejnižší.

„Abychom též vyšli vstříc návštěvníkům trhů, kteří volali po zálohovaných hrníčcích, vstoupilo město v této věci do jednání s ředitelem Národního domu Jiřím Hlochem. Společně jsme vybrali plechové, dvouplášťové hrníčky, na kterých bude umístěno logo Národního domu. Budou mít ouško ve formě skoby," uvedla Sokolová.

Návštěvníci vánočních trhů si tak budou moci hrníček koupit nebo jej po použití vrátit na stánku Národního domu, kde jim bude vrácena záloha. „Hrníčky budou následně umývány a poté opět připraveny k využití," uvedla Sokolová.

Prostějovský vánoční jarmark začne v centru města 25. listopadu a potrvá do 23. prosince. Na náměstí budou dřevěné prodejní stánky s punčem a vánočním sortimentem.

Autoři | Foto prostejov.eu

Štítky ČR, správa, odpady, Vánoce, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.