pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

VÍKEND PODLE DRBNY: Sluha dvou pánů, nová romantická komedie, koncerty i lampionový průvod

Další víkend je tu a s ním tipy Drbny, co vše vás v následujících dnech čeká. Na své si přijdou milovníci divadla, filmů, sportu a mnohých dalších akcí. Podívejte se do přehledu, který vám Drbna přináší a vyberte si svého favorita na nadcházející víkend!

PÁTEK

Sluha dvou pánů - legendární komedii Carla Goldoniho čeští diváci znají především z prken Národního divadla s s Miroslavem Donutilem v roli zmatkářského sluhy Truffaldina. Moravské divadlo nyní uvede svou vlastní inscenaci, kde se hlavní role zhostí Roman Vencl. Představení začíná v 19 hodin.

Ženská na vrcholu - novou romantickou komedii režisérky Lenky Kny uvádí kino Družba v Uničově od 19 hodin. Příběh komediálního romantického trojúhelníku v čele se svéráznou majitelkou biokavárny Helenou a jejím osmiletým synem Mikulášem rozhodně slibuje zábavu.

SOBOTA

Svatomartinský lampionový průvod - Tradiční lampionový průvod k příležitosti svatého Martina začíná v sobotu od 15 hodin. Pro děti je připraveno malování na obličej, průvod Sv. Martina na bílém koni, děti dostanou zdarma lampióny, těšit se mohou také na projížďky na koních a od 17 hodin bude připraven táborák.

Degustační večer s Romanem Paulusem - Poznejte tu nejlepší světovou kuchyni pod vedením předního českého šéfkuchaře Romana Pauluse v galerii Šantovka. Základní cena činí 1490 korun, s vinným párováním pak 1990 korun. Od 18:30 se můžete na šestichodové degustační menu.

AMUSE BOUCHE
Lobster Prosecco DOC, Treviso

SÉPIE S KVĚTÁKEM A MISEM
Grillo 2018, Cantine Fina, Sicílie

KAŠTANOVÝ KRÉM S JABLKY
Colombara Garganega 2015, Monte del Frá, Veneto

POŠÍROVANÝ HALIBUT S HRÁŠKEM
Roero Arneis 2018, Bel Colle, Piemonte

JEHNĚČÍ HŘBET A KLOBÁSA S LILKEM A KUSKUSEM
Barbera d´Asti Camp du Rouss 2017, Coppo, Piemonte

MANGO, TVAROH A ČOKOLÁDA
El Azíz Vendemmia Tardiva, Cantine Fina, Sicílie

Zloba - královna všeho zlého - Filmové pokračování legendární pohádky o Šípkové Růžence před necelým měsícem mělo světovou i českou premiéru. Na nový film režiséra Joachima Rønninga si můžete zajít do kina Metropol od 15 hodin.

Madama Butterfly - za skvělou operou už nemusíte nikam cestovat.Živé představení newyorské opery uvidíte přímo ze sálu Kina Metropol od 18:45.Sopranistka Chuej Che se představí v roli Čo-Čo-San, důvěřivé gejši, která je ochotná obětovat vše, co má, pro amerického námořního důstojníka Pinkertona, jehož zpívá Andrea Carè.

NEDĚLE

Boží láska - futuristické drama nabité elektrizující vášní a vírou v radikální, svobodnou a oddanou Boží lásku. Kdo miluje, ten se dělí. Film, který měl premiéru teprve tento čtvrtek zavede diváky do Brazílie v roce 2027, kde se Bůh uctívá zcela jinak, než byste očekávali. Promítání začíná v Kinu Metropol ve 20 hodin.

Don Pasquale - vynikající opera Gaetana Donizettiho. Základním motivem Donizettiho opery jsou trable, které postihnou letitého starého mládence, pokud se chce oženit s mladou dívčinou. V neděli od 16 hodin ji uvede Moravské divadlo.

Beata Hlavenková a Oskar Török: Sně - Pianistka, skladatelka, producentka a zpěvačka Beata Hlavenková vydává své páté autorské album Sně. Ke spolupráci si přizvala trumpetistu, bubeníka a zpěváka Oskara Töröka, se kterým představí album v Jazz Tibet Clubu od 18:30 hodin. Vstupné je 350 korun.

Štítky víkend, akce, plán, divadlo, sport, průvod

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.