pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Češi budou v sobotu pomáhat lidem v nouzi

Už tuto sobotu bude ve vybraných supermarketech probíhat Sbírka potravin, v rámci které lidé mohou nakoupit trvanlivé potraviny i drogerii a darovat je potravinové bance, která je po skončení akce přerozdělí neziskovým organizacím.

Sběr nakoupeného zboží bude probíhat od 8 do 18 hodin ve všech zapojených obchodech. „Lidé mohou v jednotlivých prodejnách odevzdat zakoupené zboží dobrovolníkům, které snadno poznají podle zelené zástěry s logem sbírky. Darované zboží se převeze do skladů potravinových bank, odkud se následně rozveze potřebným,” upřesnila Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank. Roztříděné zboží putuje nejčastěji matkám samoživitelkám, rodinám v krizi nebo seniorům v daném regionu.

Nejvíce pomůže nákup základní trvanlivých potravin, jako jsou těstoviny, konzervy a také dětská výživa. Z drogerie jsou žádané prací prášky, mýdla i dámské hygienické potřeby. V některých obchodech bube doporučené zboží vyznačeno. „Pro letošní podzimní sbírku jsme znovu znovu připravili doporučený sortiment, který bude označen viditelnou značkou a bude prodáván s dvacetiprocentní slevou,“ řekla Rita Gabrielová, vedoucí komunikace Globus. 

V Olomouci se tradičně zapojuje například Albert, Kaufland, Globus, z drogerií DM drogerie nebo Rossmann. Kdo nestihne nakoupit během soboty v kamenných obchodech, může od 20. listopadu do 3. prosince darovat prostřednictvím online nákupu na nákupních portálech jako jsou Rohlík.cz či iTesco.cz

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Štítky Olomouc, ČR, nákupy, potravinová sbírka, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.