sobota 5. prosince 2020 Jitka

U olomouckého soudu dnes stane Radim Žondra, který je obžalován z napadení tenistky Kvitové

Před olomouckým vrchním soudem dnes stane Radim Žondra obžalovaný z přepadení tenistky Petry Kvitové. Brněnský krajský soud mu uložil osm let vězení, muž i žalobce se proti verdiktu odvolali. Soud jej potrestal za těžké ublížení na zdraví a za porušování domovní svobody. Žondra tvrdí, že se činu neodpustil, státní zástupce požaduje překvalifikování jeho činu na vydírání a udělení vyššího trestu. Kvitová byla přepadena před třemi lety ve svém prostějovském bytě, útočník ji pořezal na ruce.

Žondra byl z trestného činu vydírání původně obžalován, brněnský krajský soud ale nakonec muže odsoudil za těžké ublížení na zdraví. Podle něj se vydírání prokázat nepodařilo. Obžalovaný takto spadal do nižší trestní sazby v rozmezí od tří do deseti let vězení. V případě vydírání by mu hrozilo až 12 let vězení. Právě trest kolem 12 let vězení navrhoval Žondrovi v závěrečné řeči žalobce. Obhajoba naopak žádala zproštění obžaloby.

Podle žalobce se Žondra v prosinci 2016 dostal do prostějovského bytu Kvitové pod falešnou záminkou, že jde na revizi kotle. Napadl ji a vážně pořezal na ruce. Odešel, když mu nabídla 10.000 korun, které si vzal. Žondra tvrdí, že v tu dobu byl na stavbě v Napajedlích na Zlínsku. Stěžejním důkazem v případu je výpověď Kvitové, kterou krajský soud vyhodnotil jako hodnověrnou a zásadní. Kvitová navíc poznala Žondru při rekognicích. Jejich zákonnost obhajoba zpochybnila, podle soudu ale byly v pořádku.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka se při potyčce s útočníkem bránila a utrpěla řezné rány na levé ruce, ve které drží raketu. Absolvovala čtyřhodinovou operaci a na turnaje se vrátila po téměř půlroční pauze.

Autoři | Foto PČR

Štítky Sport, soud, tenis, napadení, Kvitová, Žondra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.