úterý 7. prosince 2021 Ambrož

FOTO: Dobrovolníci pomohli uklidit rybářské lokality na Olomoucku

Začátek rybářské sezony je za dveřmi. Bohužel pro některé rybáře není tento krásný sport jen zálibou, ale také příležitostí udělat kolem sebe nepořádek. Nezabrání tomu ani skutečnost, že takové počínání je proti rybářskému řádu a hříšníkům hrozí i ztráta povolenky.

Naštěstí se najdou i tací, kterým jejich okolí není lhostejné a rozhodli se něco pro to udělat. Příkladem šli v sobotu 22. února Karel Kubeš a Alena Navrátilová z místní organizace ve Šternberku. Nejsou sice členem místní rybářské organizace, ale okolí vodních ploch Onderkova, Nemilanská a tok řeky Moravy patří mezi jejich oblíbené revíry. Rozhodli se proto udělat ušlechtilý krok a zorganizovat za pomoci svých přátel dobrovolný úklid, aby rybářská místa a jejich okolí byla taková, jak si příroda a slušní rybáři zaslouží. Sběru se účastnila dokonce i rybářka Renáta Holcová z Plzně.

Sešli se okolo deváté hodiny a za téměř pět hodin sesbírali na dvě desítky pytlů. ,,Sbírali jsme především obaly od červů, plastové láhve, plechovky od nápojů nebo kukuřice, která je tradiční nástrahou pro lov kaprovitých ryb,“ dodal na závěr jeden z účastníků sběru David Vančík, člen Českého rybářského svazu místní organizace Olomouc, která zajistila odvoz sesbíraného odpadu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto David Vančík | Zdroj David Vančík

Štítky rybáři, úklid, nepořádek, Olomouc, dobrovolníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.