pátek 10. dubna 2020 Darja

FOTO: V Olomouci byly uděleny Diamanty českého byznysu pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj

Základním posláním projektu Diamanty českého byznysu je ocenění nejúspěšnějších podnikatelských subjektů a jejich následná podpora v podobě série networkingových setkávání a propojování podnikatelské sféry i akademického a expertního prostředí.

Ceny Diamanty českého byznysu jsou udělovány na základě žebříčku sestavovaného vždy ke konci roku analytickými experty společnosti Bisnode na základě objektivních ekonomických ukazatelů za poslední tři roky (letos tedy za období 2016-2018) pro všech čtrnáct krajů České republiky, přičemž za každý kraj jsou oceňovány vždy tři nejlépe hodnocené společnosti.

KRITÉRIA ŽEBŘÍČKU

Do žebříčku vstupují společnosti se sídlem v České republice, které splňují obrat 100 milIonů korun až 5 miliard korun a mají veřejně dostupné účetní závěrky za poslední tři roky. Kvalitativním kritériem je schopnost firem dostát svým závazkům, což znamená, že hodnocená společnost nesmí být v likvidaci či insolvenčním řízení a současně nesmí být evidována jako nespolehlivý plátce/osoba s pohledávkami státu či dalších subjektů. Za každý kraj se stanoví TOP 10 firem s nejlepšími výsledky dle následujících parametrů:

Nárůst tržeb
• Nárůst aktiv
• ROE – poměru hospodářského výsledku po zdanění k vlastnímu kapitálu
• Běžná likvidita – oběžná aktiva / krátkodobé závazky

O PROJEKTU

Projekt navazuje na loňský ročník projektu Diamanty českého byznysu a předchozí ročníky seriálu regionálních setkání, jejichž smyslem bylo pod heslem České firmy a české hlavy spojovat českou vědu s tuzemskými firmami a institucemi.

Odbornými garanty celého projektu jsou Univerzita Karlova, ČVUT, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně a Hospodářská komora České republiky, podklady k oceněním byly zpracovány renomovanou expertní společností se systémem kreditních ekonomických dat Bisnode.

Titulárním partnerem projektu je Generali Česká pojišťovna, generálním partnerem je ČSOB, hlavním partnerem je společnost Enterprise Investors.

Partnery projektu jsou společnosti Tesla, Česká pošta, Crowe, Alukov, Českomoravská záruční a rozvojová banka, Korus EU, Deluvis Wealth Management, Altro Management, Asociace rodinných firem, Pavelka Partners, Volkswagen Financial Services, Nobless Czech, Pražská mincovna, sklárna Rückl, À la Maison.

VÝSLEDKY

VÝSLEDKY OLOMOUCKÝ KRAJ:

1.           Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.
2.           Pe Granit s.r.o.
3.           ŽALUZIE NEVA s.r.o.
4.           Koutný spol. s r.o.
5.           DSL Food s.r.o.
6.           ING. ZDENĚK TOMEK – STAVEBNÍ FIRMA a.s.
7.           MB TOOL s.r.o.
8            GRM Systems s.r.o.         
9            MORAVIA CONSULT Olomouc a.s.
10          SLÉVÁRNA ANAH Prostějov, s.r.o.

VÝSLEDKY MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ:

1.            RSBP spol. s r.o.
2.            AWC Morava s.r.o.
3.            MIXA VENDING s.r.o.
4.            SmartShop s.r.o.
5.            GASTRO – MENU EXPRESS a.s.
6.            KOVONA SYSTEM a.s.
7.            FEBE SCRAP s.r.o.
8.            VibroBeton s.r.o.
9.            ELTOM s.r.o.
10.          JTA – Holding, spol. s r.o.

NEJPERSPEKTIVNĚJŠÍ SPOLEČNOST – partnerské ocenění společnosti Enterprise Investors za udržitelný profitabilní růst získala olomoucká společnost NUTREND D.S., a.s., která se v celkovém hodnocení kraje umístila na 15. místě.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Tisková zpráva | Foto cotmedia.cz

Štítky ocenění, Olomouc, Diamanty českého byznysu

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.