úterý 2. června 2020 Jarmil

Počet nákaz v Olomouckém kraji vzrostl na 172

Počet potvrzených nákaz koronavirem vzrostl v Olomouckém kraji na 172. Je to o tři více, než uváděl kraj ve čtvrtek večer. Nejvíce případů, celkem 137, má okres Olomouc, osm desítek z nich pochází z oblastí Litovle a Uničova uzavřených před dvěma týdny kvůli šíření nákazy. Nárůst ale poslední dobou vykazuje především Olomouc, kde je už pět desítek nemocných. Hygienici dosud poslali k odběru vzorky 1265 lidí, za posledních 24 hodin to je nárůst o 173 případů, uvedla dnes ráno olomoucká krajská hygienická stanice.

Druhým nejpostiženějším okresem je Prostějovsko s 25 případy. Na Přerovsku je pět potvrzených nákaz, na Šumpersku čtyři a jeden případ eviduje Jesenicko. V nařízených karanténách je k dnešnímu ránu 649 lidí, což je o 80 více než ve čtvrtek ráno. V Olomouckém kraji zůstávají dva vyléčení. Jako první opustil infekční oddělení v pondělí muž z Japonska, který byl zároveň prvním pozitivním případem v Olomouckém kraji, druhým vyléčeným byl šestašedesátiletý muž. Strávil v nemocnici deset dní a infekční oddělení opustil v úterý.

Aktuální rozdělení nákaz podle správních obvodů hejtmanství zatím nezveřejnilo. Ve středu večer v obvodu Litovle zůstávalo 52 potvrzených případů a v Uničově 30. Čísla se však naopak zvyšují v Olomouci. Ještě v úterý šlo o 16 potvrzených případů, ve středu jich bylo již 22 a podle posledních údajů ze čtvrteční noci se počet vyšplhal na 50 nakažených.

Se zvyšujícími se čísly potvrzených nákaz se však v Olomouckém kraji zvyšuje zároveň i počet odběrů. Jen hygienici z úterý na středu nařídili odběry u 120 lidí, ze středy na čtvrtek to již bylo ve 152 případech a za posledních 24 hodin ve 173 případech, zjistila ČTK. K odběrům však od tohoto týdne mohou posílat lidi s klinickými příznaky akutního respiračního onemocnění také praktičtí lékaři.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, koronavirus, Olomoucký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.