čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Více než šest set papírových boxů podpoří třídění v olomouckých školách

Více než šest set speciálních papírových boxů na třídění papíru, plastu a skla mohou nově využívat v mateřských, základních a středních školách. Nádoby bezplatně poskytla autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, která dlouhodobě finančně podporuje systém tříděného sběru v Olomouci.

„Shromáždili jsme žádosti od jednotlivých školských zařízení a dodali jim požadované množství nádob. Boxy školám poskytujeme pravidelně a chceme v tom v případě jejich zájmu i nadále pokračovat,“ uvedl náměstek olomouckého primátora pro oblast ekonomiky, městské zeleně a odpadového hospodářství Otakar Bačák.

Papírové boxy jsou určené zejména do společných prostor škol, mohou být ale umístěné i přímo ve třídách. „Z praxe a z průzkumů víme, že čím blíže mají lidé nádoby k dispozici, tím více jsou ochotni třídit. S nadsázkou říkáme, že metry dělají kilogramy, a dlouhodobé zkušenosti tato slova potvrzují,“ popsal manažer regionálních projektů společnosti EKO-KOM Lubomír Janda.

Podpora sběru prostřednictvím nádob ve školách je jednou z mnoha aktivit, kterými se město ve spolupráci s dalšími partnery a organizacemi snaží rozšiřovat informovanost o odpadové problematice mezi dětmi a mládeží. Patří mezi ně i projekty centra ekologických aktivit Sluňákov, sběrové soutěže a další osvětové akce.

„Dlouhodobě se řadíme mezi města s nejrozvinutějším a nejprogresivnějším systémem odpadového hospodářství v České republice. Jako jedni z prvních jsme začali se separací nápojových kartonů, roznosem barevných tašek na třídění odpadů do všech domácností nebo distribucí nádob na papír a plasty do rodinné zástavby,“ upřesnila vedoucí olomouckého odboru městské zeleně a odpadového hospodářství Jana Matzenauerová. Tuto skutečnost potvrzuje řada významných ocenění, kterou město v minulosti za své aktivity získalo.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto olomouc.eu

Štítky odpad, recyklace, popelnice, plast, papír, sklo, ekologie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.