středa 12. srpna 2020 Klára

Města a vesnice podpořily společný postup při nakládání s komunálním odpadem

Podpisem smluv o nákupu akcií od Servisní společnosti odpady Olomouckého kraje potvrdily obce a města z regionu zájem o společný postup v rámci využívání svého komunálního odpadu. Smlouvy podepsali zástupci hejtmanství, akciové společnosti i měst a obcí v úterý 14. července.

„Počet vydaných akcií odpovídá počtu občanů měst a obcí, které jsou zapojeny do Spolku odpady Olomouckého kraje. Právě pro tento spolek servisní společnost od roku 2018 funguje. Jejím cílem je efektivní využívání komunálního odpadu,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí Milan Klimeš.

Akcie už nakoupila Olomouc a také města Prostějov, Přerov, Uničov, Mohelnice, Konice, Lipník nad Bečvou nebo Šumperk, Úsov a Litovel. Z obcí se pak zatím zapojil Bludov a Šumvald. Dalších 45 vesnic se do projektu přidá prostřednictvím Spolku odpady Olomouckého kraje, který bude jedním z přímých akcionářů.

Společný projekt je otevřen všem dalším zájemcům z celého kraje, kteří chtějí hospodaření s komunálním odpadem vyřešit tak, jak to bude brzy požadovat česká a evropská legislativa. „Díky jednotnému postupu bude nakládání s odpadem nejen efektivnější, ale také levnější. Nemluvě o tom, jak velký přínos to bude mít pro přírodu a životní prostředí,“ dodal hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Na podzim proběhne valná hromada servisní společnosti, kde bude zvoleno představenstvo a také dozorčí rada. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Ivo Spisar

Štítky odpady, kraj, svoz, ekologie, třídění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.