neděle 27. září 2020 Jonáš

Na stadionu TJ Lokomotiva se během včerejšího dne konaly hry seniorů, důležitější než výhra byla dobrá zábava

Už popáté byl stadion TJ Lokomotiva v Olomouci dějištěm sportovních her seniorů Olomouckého kraje. O nejlepší výkony tady šlo ale až v druhé řadě. Důležitý byl především společně strávený čas. Oblíbená sportovní akce proběhla za podpory hejtmanství ve čtvrtek 6. srpna.

„Do Olomouce přijelo na dvě stě sportovců, kteří se utkali v celé řadě disciplín. Jejich snahou nebylo pokoření světových rekordů, ale touha překonat sama sebe a ukázat, že i v pokročilejším věku vítězí hlavně radost z pohybu,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

Pětičlenná smíšená družstva z České republiky a Slovenska soutěžila například v běhu, šipkách, hodu na branku nebo vrhu koulí. Nechyběl ani hod granátem. Her se účastnili senioři, kterým je šedesát a více let, dva nejstarší soutěžící oslavili 80. narozeniny.

„Hry seniorů jsou důkazem toho, že i v pozdním věku si lidé mohou užívat života naplno. A kdo už třeba ze zdravotních důvodů sportovat nesmí, mohl v Olomouci ze všech sil aspoň fandit,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Informace o průběhu a vyhodnocení V. mezinárodních sportovních her seniorů najdou zájemci na webu Rady seniorů ČR - www.rscr.cz.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Krajský úřad Olomouckého kraje

Štítky Olomouc, senioři, TJ Lokomotiva, hry, zábava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.