čtvrtek 29. července 2021 Marta

Září už bude bez tropických teplot. Počasí bude spíš podzimní se srážkami

Srpen spěje do svého finále, stejně jako letošní letní prázdniny. Září bude podle meteorologů teplotně průměrné, počítat musíme i s častými přeháňkami.

Sezonní modely zatím vypočítávají letošní září ve střední Evropě jako srážkově a teplotně průměrné v porovnání s dlouhodobým normálem. V Česku se průměrná zářijová teplota pohybuje na 12,8 °C a srážky na 58 mm. Na tropické teploty jako v letech 2015 a 2016 to v září nevypadá.

Hned v prvním zářijovém týdnu počítejme spíše už s podzimním počasím. Obloha bude převážně zatažená, občas s deštěm nebo přeháňkami. Ráno se mohou objevit mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 5 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 15 až 20 °C, postupně až mezi 20 až 25 °C.

Od 11. do 20. září čekejme polojasnou nebo skoro jasnou oblohu a ojediněle přeháňky. Ranní teploty se dostanou na 11 až 6 °C, přes den počítejme s hodnotami mezi 19 až 24 °C, postupně 15 až 21 °C.

V období od 21. do 30. září bude podle meteorologů polojasno až oblačno, místy s dešťovými přeháňkami. Ranní teploty čekejme mezi 10 až 5 °C, při vyjasnění se objeví i přízemní mrazíky. Rtuť teploměru se přes den zastaví na 15 až 20 °C, přechodně až na 22 °C.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com | Zdroj extra.cz

Štítky počasí, září, předpověď, srážky, podzim

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.