úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Velké obchody zůstanou v pondělí 28. září zavřeny

Prodejny nad 200 metrů čtverečních musejí v pondělní svátek svatého Václava zůstat podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v hypermarketech, supermarketech nebo velkých drogeriích. V provozu nebudou ani některá nákupní centra,

Zavřené budou všechny velké potravinářské řetězce. Zákazníky o tom informují v reklamních letácích, na internetových stránkách a sociálních sítích. Výjimku mají prodejny na Letišti Václava Havla či Hlavním nádraží v Praze. Otevřené zůstanou i pobočky, které jsou součástí čerpacích stanic. Zákaz prodeje se nevztahuje na velkoobchody, obchody Makro tak budou otevřené ve standardní provozní době.

Omezení prodeje o vybraných svátcích v prodejnách nad 200 metrů čtverečních platí od konce roku 2016. Obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních musejí zůstat zavřené na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a 25. a 26. prosince.

Podnikatelské svazy zákon o prodejní době opakovaně kritizují. Naopak odboráři usilují o rozšíření regulace na všech 13 svátků. Nouzový stav zákaz prodeje rušil. Velké prodejny tak mohly mít letos výjimečně otevřeno na Velikonoční pondělí a 8. května. Většina prodejců ale této možnosti nevyužila.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky obchod, nakupování, supermarket, zavřeno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.