sobota 10. prosince 2022 Julie

Olomoucký arcibiskup Graubner byl s koronavirem převezen do nemocnice

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner pozitivně testovaný na covid-19 byl kvůli zhoršenému zdravotního stavu hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Převezen tam byl o víkendu, řekl v pondělí mluvčí olomouckého arcibiskupství Jiří Gračka. Pozitivní výsledek koronavirového testu se potvrdil také u pomocného biskupa a generálního vikáře Josefa Nuzíka, který zůstává v domácí karanténě.

Dvaasedmdesátiletý arcibiskup olomoucký a metropolita moravský podstoupil test na covid-19 ve středu minulý týden, neboť se nemoc krátce předtím vyskytla v okruhu jeho blízkých spolupracovníků. Arcibiskup byl po pozitivním výsledku nejprve v domácím ošetřování. „Poté se jeho stav trochu zhoršil, o víkendu byl proto převezen do nemocnice. Bylo potřeba, aby byl pod dohledem," řekl mluvčí Gračka.

Stejně jako arcibiskup se s nemocí covid-19 aktuálně potýká také pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík, který patří do nejbližšího arcibiskupova okruhu. Čtyřiapadesátiletý Josef Nuzík byl společně s Antonínem Baslerem vysvěcen na pomocného biskupa olomoucké arcidiecéze v říjnu před třemi lety poté, co je do těchto funkcí jmenoval papež František.

Pomocní biskupové v olomoucké arcidiecézi mají za úkol pomáhat arcibiskupovi při veškerém řízení arcidiecéze a zastupovat ho. „Prosíme věřící, aby na jejich zdraví pamatovali v modlitbách. Oba dva také všem, kdo se za ně modlí a o jejich zdravotní stav projevují zájem, vyjadřují upřímný dík a zůstávají ve spojení v modlitbě," doplnil Gračka na stránkách olomouckého arcibiskupství.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ado.cz, Miroslav Novotný

Štítky ČR, církve, koronavirus, nemocnice, Graubner, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.