neděle 26. září 2021 Andrea

Olomoucký arcibiskup Graubner se po hospitalizaci s koronavirem vrátil do domácího ošetřování

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner, který byl před více než třemi týdny hospitalizován kvůli koronaviru, byl v pondělí dopoledne propuštěn do domácího ošetřování. Potvrdil to mluvčí arcibiskupství Jiří Gračka. Dvaasedmdesátiletý arcibiskup olomoucký a metropolita moravský podstoupil test na covid 25.listopadu, kvůli zhoršenému zdravotnímu stavu byl o několik dní později převezen do nemocnice.

„Mohu potvrdit, že arcibiskup byl dnes propuštěn z nemocnice k domácímu ošetřování," uvedl v pondělí mluvčí bez podrobnějších informací ohledně arcibiskupovy rekonvalescence.

Arcibiskup odpoledne uvedl, že se cítí již daleko lépe, i když k plnému návratu do služby to bude ještě chtít trochu trpělivosti. „Velmi rád při této příležitosti děkuji všem, kteří se za mé zdraví modlili. Situace byla vážná a já jsem Pánu za vše poděkoval a byl připraven odejít do jeho milosrdenství, ale zároveň jsem slíbil v práci pokračovat, pokud on bude chtít," uvedl arcibiskup na webu olomouckého arcibiskupství.

Při příležitosti svého propuštění poděkoval všem, kdo se za jeho uzdravení modlili, ať už na Velehradě, v olomoucké katedrále, v kněžském semináři či v zahraničí. Zároveň věřící požádal, aby v modlitbách za úplné ukončení pandemie pokračovali.

Arcibiskup byl převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci poslední listopadový víkend, umístěn byl na ARO a dostával podpůrnou léčbu kyslíkem. Test na covid-19 podstoupil kvůli tomu, že se nemoc krátce před tím vyskytla v okruhu jeho blízkých spolupracovníků. Pozitivní výsledek koronavirového testu se potvrdil také u pomocného biskupa a generálního vikáře Josefa Nuzíka.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Miroslav Novotný, ado.cz

Štítky ČR, církve, koronavirus, Graubner

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.