neděle 24. října 2021 Nina

Šantovka nově otevřela odběrové místo pro testování na covid. Je na parkovišti

Nákupní centrum Galerie Šantovka otevřelo centrum testování na nový koronavirus, které slouží veřejnosti i zaměstnancům nákupního komplexu. Je na venkovním parkovišti Šantovky. Testovací centrum umožňuje testování pomocí metody PCR i antigenních testů.

V plánu je zvládnout až 600 odběrů denně

Testovací místo v Galerii Šantovka nyní zvládne 300 odběrů denně a jeho kapacita by se měla co nejdříve zdvojnásobit. Testovat se pomocí metody PCR mohou samoplátci i lidé, které na test odešle lékař. Centrum nabízí veřejnosti také plošné antigenní testování, které hradí zdravotní pojišťovny, a preventivní antigenní test pro samoplátce.

Obchodní komplex Galerie Šantovka, který byl otevřen v roce 2013 nedaleko historického centra Olomouce, patří mezi deset největších nákupních center v zemi. Je v něm 200 obchodů a má prodejní plochu 46 tisíc metrů čtverečních.

Testovací centrum u Galerie Šantovka podle ředitele Galerie Šantovka Petra Navrátila pomůže nemocnicím zvládat velkou poptávku po testování na nový koronavirus, která ještě více vzrostla po nedávném zavedení povinného testování ve firmách. Čekací lhůty na antigenní testování se v nemocnicích prodloužily až na několik dní.

Jsme velmi rádi, že se nám podařilo uzavřít vzájemnou dohodu se společností EMA - Emergency a laboratořemi Aesculab, která vedla ke zřízení tohoto odběrového místa. Věříme, že tímto krokem pomůžeme zmírnit složitou pandemickou situaci a umožníme zkrátit čekací dobu zájemcům na vyšetření,“ uvedl Navrátil.

Je nutné se předem registrovat

Testovací místo bude sloužit také pro všechny zaměstnance obchodního centra, především pak pro ty, kteří přicházejí do kontaktu s návštěvníky Galerie Šantovka. „Možnost testování pro zaměstnance je další účinnou iniciativou pro eliminaci šíření nemoci COVID-19. Věříme, že tento krok přispěje k větší bezpečnosti a pocitu jistoty všech, kteří se v prostorách obchodního centra vyskytují,“ podotkl Navrátil.

Testovací místo na parkovišti u Galerie Šantovka je v provozu každý pracovní den od 07:00 do 16:00. Zájemci se musí předem registrovat pomocí webu.

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Galerie Šantovka

Štítky Galerie Šantovka, Olomouc, testování, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.