čtvrtek 13. května 2021 Servác

Šternberk kvůli epidemii uspořádá tradiční venkovské trhy až v létě

Pandemie koronaviru letos opozdí pravidelné venkovské trhy ve Šternberku na Olomoucku, kterými centrum města poprvé ožije až v polovině června. Dřívější uspořádání podle radnice komplikují protiepidemická opatření.

"Prozatím se s konáním trhů vyčkává, protože za platnosti stávajících opatření není účelné a ani technicky možné venkovské trhy na Hlavním náměstí pořádat v rozsahu minulých ročníků," uvedla mluvčí radnice Irena Černocká.

Organizátoři by nyní museli zajistit zejména omezený počet návštěvníků a nakupujících. Regulován je také sortiment, který lze prodávat. První letošní trhy jsou proto naplánovány až na sobotu 12. června.

"Proběhnou, až budou možné ochutnávky u stánků a prodej občerstvení. Nebude chybět tradiční doprovodný kulturní program," podotkla Černocká.

Na venkovských trzích, které budou organizovány jednou měsíčně až do října, budou k dostání zejména potravinářské produkty od pěstitelů a chovatelů z regionu. Lidé si budou moci koupit například mošty, sirupy či víno, domácí pečivo, bylinky, med, drůbež, vejce, ovčí produkty či ryby.

"K doplnění nabídky se stále počítá s výrobci sortimentů, které se váží k potravinám a jejich zpracování a všemu, co souvisí s životem na venkově a venkovským stylem," uvedl Černocká.

K mání tak bude i koření, keramika k uskladnění produktů či textilií určené ke stolování. Prodejci přísad či květin mohou už nyní využít městskou tržnici ve dvorním traktu budovy na Hlavní náměstí.

Olomoucké Výstaviště Flora začne pořádat selské a zahradnické trhy

Na venkovní selské a zahradnické trhy se mohou od konce dubna těšit všichni milovníci zahrádek a květin. Pravidelně je začne pořádat Výstaviště Flora v Olomouci. Selské trhy zaměřené na regionální produkci potravin budou poprvé v pátek 23. dubna.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Šternberk

Štítky koronavirus, venkovské trhy, Šternberk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.