čtvrtek 13. května 2021 Servác

Jak na prvomájovou atmosféru? Objevte 4 tipy na Woltu, které ji zaručeně naladí

PR článek

Do Olomouce opět zavítal První máj, lásky čas, hrdliččin hlas i borový háj a jiné milostné verše. Co by to ale bylo za lásku, která by neprocházela žaludkem? Ať už se chystáte strávit sobotní večerní máj se svou drahou polovičkou, s milující rodinou, blízkými přáteli nebo prostě sami se sebou, dopřejte si něco výjimečně chutného! 

A protože státní Svátek práce si přímo říká o opravdový klid a pohodu, nechte tentokrát vaření na zkušenějších. Ti vám totiž na Woltu sestavili prvomájové menu, o kterém se ani Karlovi Hynkovi nesnilo. A my jsme pro vás proto připravili romantické tipy, které nezkazí žádnou láskyplnou sešlost. Na prvních čtyřech příčkách našeho olomouckého seznamu se umístily – božské duo Lobster Family restaurant & Bistro Helen, vietnamské CÔDÔ, mexické Los Capolitos a bar s všeříkajícím názvem Koktejly a sny.

Fúze Lobster Family restaurant a Bistra Helen na Woltu tvoří až nečekaně harmonický, italsko-asijsko-americký celek. V jedné papírové tašce vám tak může až před dveře přijet kus Itálie v podobě poctivé neapolské pizzy, kus Asie díky Poke či Pho bo nabídce a kus Ameriky v zastoupení BBQ žebírek, burgeru či kuřecích křidýlek. To vše si představte zakončené lahodně sladkým cronutem, čokoládovou pěnou nebo mechovým dortíkem a máte před sebou ideálně vyvážené prvomájové menu a dobrodružný cestovatelský zážitek pro dva v jednom.

Chcete-li ale první květnovou sobotu vyrazit spíš do něžných scenérií Vietnamu, ani to díky Woltu a CÔDÔ na Palackého není problém. Z jejich kuchyně totiž v modrých brašnách může až k vám doputovat libovolné množství malých i velkých asijských polévek, spousta čerstvých závitků jakožto předkrm před řádnou oslavou dne zamilovaných nebo delikátní hlavní chody podle vašeho gusta. Fantazii se meze nekladou, objednat lze kuřecí, kachní, hovězí, vepřové, rybí i vegetariánské pokrmy, které na svátečním stole rozhodně mají své místo. Nejlíp všechny najednou!

Ale jestli máte stejně jako my pocit, že není romantičtějšího a úhlednějšího jídla, než je sushi, tak budete na woltích stránkách CÔDÔ opět na správné URL adrese. Kurýři vám totiž kromě vietnamských specialit mohou z restaurace dovést také delikátní, barevně i chuťově vyvážené sushi boxy dle vaší libosti. Ty poté svou lehkostí a sytostí uspokojí kdejaké štěbetající hrdličky i jinak působící páry či skupinky.

Pokud si ale na romantiku zas tak moc nepotrpíte, nevadí vám se před svou druhou polovičkou mlsně olizovat a jíst bez hůlek či příboru, prostě jak nám ruce narostly, pak byste měli na Prvního máje vyrazit do Mexika. Bistro Los Capolitos vám totiž kromě zaoceánské gastronomické cesty zprostředkuje také ¡una cena muy buena! Na jejich menu nechybí žádná z typicky mexických dobrot, proto si z něj přes Wolt můžete objednat od burrita a quesadilly, přes chilli con carne a salát s jalapeños až po kombinovaný mexický talíř.

A na závěr vašeho večera i našich tipů, Koktejly a sny! Bar, díky kterému se (nejen) První máj může pořádně rozjet. Dokáže uvolnit atmosféru a prolomit všechny dosud neprolomené ledy se znamenitou dávkou ladnosti a tekuté elegance. Kapalné menu tohoto kouzelného podniku totiž zahrnuje staré známé míchačky i tajemné nápoje, o kterých jste doteď dost možná neslyšeli, ale rozhodně byste měli. Tak dlouho neváhejte, protože nechat si Woltem dovést snové drinky z Koktejlů a snů je prostě sen!

Ať už ale První máj a Svátek práce oslavíte s kýmkoli a jakkoliv, přejeme dobré chutnání a příjemný gastronomický zážitek bez zbytečné námahy!

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky wolt, olomouc, první máj, Lobster Family restaurant a Bistra Helen, CÔDÔ, Koktejly a sny, Los Capolitos

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.