neděle 25. července 2021 Jakub

Obyvatelé Šumperka začali třídit odpad ze svých kuchyní. Jsou první v zemi

Obyvatelé Šumperka začali od začátku května třídit kuchyňský odpad. Podle zástupců radnice je Šumperk prvním městem v České republice, které se do třídění gastroodpadu pouští. Nádoby na gastro odpad již město začalo rozmisťovat v ulicích. Zbytky z kuchyně mohou zabírat až 30 procent popelnic na směsný odpad.

Šumperk se tímto krokem snaží snížit objem směsného odpadu. "Jde o další krok, díky němuž můžeme z nádob na směsný odpad vytřídit až jednu třetinu obsahu. Na skládku tak nebude vyvážena složka, která má smysluplné využití," uvedl místostarosta Jakub Jirgl.

Do nádob určených pro gastro odpad budou moci lidé dávat veškeré zbytky nedojedených jídel z domácností, prošlé potraviny, maso, ryby, pečivo či ořezy ovoce a zeleniny. Prošlé i neotevřené potraviny budou moci vhazovat do sběrných nádob v původních obalech, zbytky jídla a další kuchyňský opad mohou vkládat třeba do běžných pytlů na odpad.

Kuchyňský odpad poté odnesou do hnědé nádoby s označením gastroodpad. O místech, kde jsou umístěny, město občany informovalo prostřednictvím letáku.

"Nádoby, které jsou opatřeny víkem s těsněním, budou vyváženy vždy v pondělí mezi 8:00 a 11:00," uvedla mluvčí radnice Soňa Singerová. O jejich odvoz a zpracování obsahu se postará společnost provozující bioplynovou stanici v sousedním Rapotíně. V bioplynové stanici se bude tento dosud nevyužívaný odpad zpracovávat na zelenou elektřinu, teplo a biometan.

Město dosud ročně vytřídilo až 37 procent odpadu 

Dosud obyvatelé Šumperku třídili papír, plast, sklo, nápojový karton, bioodpad, kovy, textil, jedlé oleje a tuky, nádoby na kuchyňský odpad jsou další položkou.

"Již nyní pracujeme na tom, aby si lidé mohli koupit domácí malou nádobu s víkem na gastroodpad v informačním centru na Hlavní třídě. Doufám, že se v rámci rozvolňování centrum brzy otevře," uvedl Jirgl. Gastroodpad třídí i zaměstnanci městského úřadu.

Podle vedení radnice by tyto kroky měly vést ke snížení objemu komunálních odpadů minimálně o 30 procent a zároveň i ke zpomalení růstu cen za likvidaci komunálního odpadu. Obyvatelé Šumperka nyní za svoz odpadu platí 744 korun za rok. I když lidé za uplynulý rok vytřídili 37 procent odpadu, množství směsného stále roste. Loni jej bylo o 1121 tun více než v roce 2019.

Šumperk chce třídit odpad z kuchyní. Vyráběla by se z něho zelená elektřina

Obyvatelé Šumperka dostanou možnost třídit zbytky z kuchyní nebo prošlé potraviny do sběrných nádob. Z gastroodpadu by pak nedaleká bioplynová stanice vyráběla zelenou elektřinu, teplo či biometan. O spuštění celého projektu rozhodne zájem obyvatel.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Šumperk

Štítky gastroodpad, odpady, třídění, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.