neděle 13. června 2021 Antonín

Hotely v Jeseníkách plní letní termíny. Letos vyjdou vstříc i obytným vozům

Zhruba polovinu ubytovací kapacity už má na letní sezonu obsazenu Horský areál Kraličák v Hynčicích pod Sušinou u Starého Města na Šumpersku, který disponuje bezmála 120 lůžky. Provozovatelé kvůli dozvukům koronaviru očekávají i letos vyšší zájem tuzemských turistů o Jeseníky a na hlavní letní sezonu připravili novinky.

V areálu Kraličák budou moci nově parkovat i obytné vozy a karavany, které se v poslední době těší u českých turistů rostoucí oblibě.

"Zatím se nám rezervace teprve rozjíždí, lidé jsou dost opatrní s plánováním letních dovolených. Naše obsazenost je nyní přibližně 40 až 50 procent," řekla mluvčí areálu Kraličák Petra Křížková. Podle ní se letní dovolenou v tomto horském středisku chystají trávit hlavně čeští turisté.

Podobnou zkušenost mají v Hotelu Park v Ostružné na Jesenicku, který zájemcům o letní dovolenou nabízí stále volné kapacity. "Rezervace postupně přibývají a předpokládám, že příští týden se už výrazně zvýší," řekla pracovnice recepce hotelu. Podle ní lidé dosud kvůli nejistému vývoji epidemie s objednávkami letního ubytování vyčkávali.

Křížková uvedla, že do Jeseníků letos zřejmě zavítá více turistů, než tomu bývá v létě zvykem, jelikož kvůli pandemii bude zahraniční dovolená komplikovanější.

"Už loni byl tento trend znát. Snažíme se připravit na tyto situace, proto bude možné si vstupenky a jízdenky téměř na vše koupit dopředu on-line nebo v samoobslužných automatech, abychom předešli dlouhým řadám u pokladen. I občerstvení bude rozeseto po celém areálu, abychom návštěvníky nevystavovali velkým shlukům lidí," uvedla.

Jeseníky jsou nejvýznamnější sokolí oblastí v Česku. Žijí zde dvě desítky párů

Nejvyšší moravskoslezské hory Jeseníky se staly jednou z nejvýznamnějších sokolích oblastí v Česku. Sokoli stěhovaví se sem vrátili před dvaceti lety a za tuto dobu zde vyvedli bezmála tři stovky mláďat. Nyní v jesenických lesích žijí zhruba dvě...

Provozovatelé areálu Kraličák připravili na hlavní letní sezonu několik novinek. "V areálu vzniknou nové traily a celé léto budou v provozu obě lanovky, které přepraví pěší turisty i cyklisty. Nově bude ve Stříbrnicích půjčovna kol, elektrokol a koloběžek. V provozu bude jedna sjezdovka určená pro sjezd na horských motokárách, okolo vrcholu Štvanice vzniknou nové naučné stezky," podotkla Křížková. V provozu bude i občerstvení u rybníka Úžas a nově také terasa penzionu Kraličák.

Součástí rozlehlého areálu je penzion Kraličák s 25 lůžky a chata Erlina s téměř 90 lůžky, která slouží pro školní nebo skupinové pobyty. "Ve Stříbrnicích bude nově připraveno stání pro obytné vozy a karavany," dodala Křížková.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto hotelpradedvysilac.cz

Štítky turistika, hotel, Jeseníky, koronavirus, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.