neděle 22. května 2022 Emil

V Šumperku se dnes otevřelo nové Aquacentrum za 170 milionů korun

V Šumperku se dnes zhruba po půl roce nucené přestávky znovu otevřelo nové Aquacentrum. Po rozsáhlé rekonstrukci za 170 milionů korun bylo poprvé v provozu necelé dva měsíce loni na začátku září. Ode dneška je otevřena vnitřní i venkovní koupací plocha.

Zástupci akvacentra tvrdí, že reagovali na uvolnění koronavirových opatření, co nejrychleji to šlo.

"Díky těmto opatřením můžeme dosáhnout skoro maximální kapacity. Povolen je vstup jedné osoby na 15 metrů čtverečních plochy, při započtení i venkovní plochy dosáhneme na 152 osob na vnitřní i venkovní plavecký bazén," uvedl Miroslav Pospíšil, ředitel Podniků města Šumperka, které akvacentrum provozují.

Návštěvníci se musejí při vstupu prokázat potvrzením o očkování, prodělání nemoci či testem z odběrového místa. Podmínky se však mohou projevit na návštěvnosti - například dnes dopoledne si podle aktuální obsazenosti na stránkách akvacentra přišel zaplavat jen jeden plavec.

Akvacentrum bylo otevřeno loni 1. září. "Přijali jsme do nového provozu zhruba 20 lidí, kteří byli v práci jen měsíc a devět dnů, takže se nestihli ani pořádně zapracovat a seznámit s novým provozem, neboť 8. října jsme museli bazén uzavřít kvůli nařízením vlády. Není to šťastná situace a to jak ze strany ekonomiky provozu, tak ve vztahu k té technologii, která měla být pod zatížením a stoprocentně jet, neboť zde běží záruční doba," podotkl ředitel Pospíšil.

Bazén byl naplněný, ale zakrývaly ho fólie

Bazén po dobu nucené pauzy jel v úsporném režimu - vypuštěn byl malý dětský bazén a vířivka, pětadvacetimetrový bazén byl po celou dobu naplněný a zakrývaly ho fólie snižující výpar z vodní plochy. V ekonomickém režimu tak mohla jet klimatizace a vzduchotechnika.

"Díky těmto opatřením jsme byli schopni rychle naskočit do provozu," dodal ředitel. Ušlý zisk zatím odhadnout nedokázal.

Nové šumperské Aquacentrum bylo v provozu pouze v září a krátce v prosinci, kdy však musela být snížena kapacita z původních 200 na 73 návštěvníků. Zcela zavřeno je znovu od 18. prosince.

Rozsáhlá proměna krytého bazénu stála 170 milionů korun, rekonstrukce začala v polovině roku 2018. Bazén v Šumperku byl však kvůli závadám kotle uzavřený již od června 2017. Jeho otevření bylo pro město velkou událostí, na otevření nového plaveckého centra se připravoval i šumperský oddíl plaveckých sportů, který vyhlásil nábor nových členů a hledal trenéry. I na tyto aktivity dopadla pandemie koronaviru.

Zažijte aquapark jinak: V šumperském Aquacentru se dnes podíváte i do sklepa

Na koupališti byl nejspíš každý, ale kdo může říct, že byl například v jeho suterénu? Šumperské Aquacentrum dnes pořádá den otevřených dveří, v rámci kterého zájemce zdarma provede po areálu, a to i v místech, kam se normálně návštěvníci nedostanou....

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Aquacentrum Šumperk

Štítky akvapark, Aquacentrum, otevření, koronavirus, Šumperk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.