čtvrtek 29. července 2021 Marta

Meopta v Přerově postaví novou halu. Vzniknou desítky pracovních míst

Novou výrobní halu začne letos ve svém areálu na okraji Přerova stavět společnost Meopta - optika, aby pokryla zvýšenou poptávku po detekčních optických modulech využívaných při výrobě mikročipů a displejů v polovodičovém průmyslu. V novém závodě vznikne několik desítek pracovních míst.

Nový výrobní komplex na ploše 30 tisíc metrů čtverečních má být hotový do konce roku 2024. Výši investice Meopta - optika nezveřejnila, podle dostupných informací by se měla blížit miliardě korun.

"Po celém světě investují výrobci mikročipů do rozšiřování výrobních kapacit v důsledku rostoucí poptávky vyplývající z digitalizace téměř všech oblastí života. Svou investicí zajistíme náš další růst a posílíme naši pozici spolehlivého dodavatele pro globální průmysl polovodičových zařízení," komentoval investici Pavel Šťastný z vedení Meopty - optiky, který má na starost industriální aplikace.

Meopta - optika kvůli plánovanému rozšíření výroby požádala stát o investiční pobídku za 242 milionů korun, vláda ji v pondělí schválila. Podle zveřejněných informací jde o investici za více než 970 milionů korun, která by měla zajistit kolem 35 pracovních míst. Podnik žádal pro svůj projekt o slevu na dani ve výši 25 procent z investice.

Meopta - optika patří mezi významné výrobce sportovních dalekohledů a puškohledů. Do její produkce patří také vojenské puškohledy, zaměřovače a přístroje pro noční vidění. Vyrábí i speciální optické systémy pro tanky a obrněná vozidla. Značnou část sortimentu tvoří dodávky pro digitální projekce a polovodičový průmysl.

Hlavním akcionářem společnosti Meopta - optika byl dlouhá léta Čechoameričan Paul Rausnitz, který v roce 2018 ve věku 90 let zemřel. Přerovskou firmu od té doby vlastní synovec Gerald Rausnitz a jeho syn David Rausnitz. Meopta zaměstnává zhruba 2000 lidí.

Meopta-optika propustí dalších 200 pracovníků. Celkově 400

Společnost Meopta-optika kvůli poklesu objednávek od svých odběratelů, který způsobila pandemie koronaviru, dá výpovědi dalším dvěma stovkách zaměstnanců. Společně s nedávnou první vlnou propouštění přijde o páci ve firmě, která je předním...

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Meopta - optika

Štítky Meopta optika, investice, hala, pracovní místa, Přerov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.