středa 25. května 2022 Viola

Meteorologové varují před vysokými teplotami a rizikem požárů

Meteorologové vydali pro Olomoucký kraj varování před vysokými teplotami. Až do pondělní půlnoci platí kromě toho na území celého kraje riziko požárů. O víkendu by se nejvyšší teploty mohly vyšplhat až ke 35 stupňům.

"Do střední Evropy bude proudit velmi teplý vzduch od jihu. Studená zvlněná fronta postoupí v pondělí ze západní do střední Evropy," popsal situaci Tomáš Ostrožlík z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Už dnes by se teploty v Olomouckém kraji měly dostat přes 30 stupňů, o víkendu a v pondělí se pak budou šplhat ke 35 stupňům. Vždy odpoledne při přechodně zvětšené oblačnosti může přijít ojediněle přeháňka nebo bouřka, jinak bude víceméně jasno. Až v pondělí odpoledne bude oblačnost od západu přibývat.

Až do pondělí hrozí v celém Olomouckém kraji riziko požárů. Lidé by v přírodě neměli rozdělávat oheň, odhazovat cigaretové nedopalky, používat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně a dbát na úsporné hospodaření s vodou.

Na co si dát pozor
Vedra přináší vysokou zátěž na lidský organismus a nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami, omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách a nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci zvláště v zaparkovaných automobilech.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky teplota, požár, varování, předpověď, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.