čtvrtek 29. července 2021 Marta

Centrum Olomouce oživila kvetoucí výzdoba. Novinkou bude odpočinkový koutek pod slunečními hodinami

Květinová výzdoba v centru Olomouce má pro letošní rok novou podobu. Zatímco loni rozkvetlé rostliny obklopily Sloup Nejsvětější Trojice, letos jsou na Horním náměstí v samostatných kruhových záhonech. Květiny poslouží nejen jako dekorace, ale také k oddělení kulturních akcí od dopravního provozu.

Tři velké kruhové záhony o průměru skoro pěti metrů a dva menší osadili zahradníci Výstaviště Flora kombinací letniček, trvalek a travin. V prostoru mezi památkou UNESCO Sloupem Nejsvětější Trojice a Arionovou kašnou bude výzdoba do září.

„Tvar záhonů má svůj význam. Symbolicky odkazují na Sloup Nejsvětější Trojice a její kruhový půdorys,“ vysvětluje náměstkyně pro cestovní ruch, kulturu a sport Markéta Záleská (ODS). Ve stejném duchu a barevném ladění doplní záhony v příštích týdnech ještě tradiční květinové pyramidy a půlkruhové záhony u sloupů v podloubí radnice před Informačním centrem.

Letní novinkou bude také Green point, koutek ze zadní strany radnice pod slunečními hodinami, který bude sloužit k prezentaci akcí Výstaviště Flora i města Olomouce. Místo s odpoledním stínem mohou lidé využít k odpočinku na lavičkách v příjemné atmosféře floristických instalací.

Květinové výzdoby se i letos dočká také Arionova kašna. Jednoduché konstrukce ponesou řezané květiny, proutí, větvě a další přírodní materiály, které budou zahradníci během prázdnin pravidelně obměňovat.

V září se pak barevné ladění květinové výzdoby promění. Sté výročí návštěvy prezidenta T. G. Masaryka v Olomouci připomene rozkvetlá výzdoba v barvách trikolóry.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jana Doleželová, Pavel Snášel, Výstaviště Flora Olomouc

Štítky Květiny, pěstování, dekorace, město, léto, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mirka Marková

Záhony jsou fajn, ale stromy tam chybí.

sobota, 19. června 2021, 09:38

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.