čtvrtek 29. července 2021 Marta

Nová technika i cisterna. Olomoučtí dobrovolní hasiči získají další vybavení

Sedm sborů dobrovolných hasičů z Olomoucka čeká i letos obnova techniky a vybavení. Půjde o nové dýchací přístroje, defibrilátor, vyprošťovací zařízení, reflektory a mnoho dalšího. Do vozového parku jednotky dobrovolníků z Chválkovic přibyde v září dokonce nová cisternová stříkačka.

Olomoucký kraj na nové vybavení přispěje celkovou částkou 266 tisíc korun, náklady budou spolufinancovány z rozpočtu města Olomouce v částce 373 tisíc korun. Novou techniku a vybavení si mezi sebou rozdělí sbory v Droždíně, Holici, Lošově, Radíkově, Chomoutově, Topolanech a Olomouci.

Olomoučtí hasiči vynalezli vozík pro zásah u hořícího elektromobilu

Olomoučtí hasiči vyvinuli speciální vozík, který jim usnadní zásah u hořícího elektromobilu. Kvůli vysoce hořlavým akumulátorům je jeho hašení problematické, díky vozíku mohou hasiči vůz odvézt na volné prostranství a tam ochlazovat. Zkoušky...

„K pořízení této nové techniky a vybavení město využije dotační prostředky Olomouckého kraje a Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru a významnou část samozřejmě budeme financovat z rozpočtu města Olomouce,“ uvedl náměstek primátora Martin Major (ODS).

Sbory tak obdrží nové dýchací přístroje, vyprošťovací zařízení, defibrilátor, svítilny a osvětlovací reflektory, čerpadla, elektrocentrálu a prostředky pro práci ve výšce. Dále budou zakoupeny nové pneumatiky a výstražné osvětlovací zařízení na cisternovou automobilovou stříkačku.

Olomoucký kraj podpoří také nákup automobilu pro jednotku SDH Lošov dotací ve výši 100 tisíc korun. Ministerstvo vnitra – Generální ředitelství HZS ČR se přidá s dotací ve výši 450 tisíc korun. „V současné chvíli je na tento automobil vypsáno výběrové řízení na dodavatele a předpokládáme, že se hasiči na nové dopravní vozidlo mohou těšit na jaře příštího roku,“ dodal Martin Major.

Největší a nejvíce nákladný kus techniky zamíří v září do SDH Chválkovice.  Hasiči budou mít k dispozici novou cisternovou automobilovou stříkačku. „Městu se poprvé v novodobé historii podařilo také díky dotacím zajistit pořízení tohoto strategického automobilu pro dobrovolné hasiče, který výrazně přispěje k profesionalizaci našich hasičů. Vzroste tak úroveň požární ochrany na území města,“ připomněl náměstek Major.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

Štítky Hasiči, dobrovolní hasiči, SDH, technika, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.