neděle 26. září 2021 Andrea

Bouřky v Olomouckém kraji potrápily hasiče. Už mají čtyřicítku výjezdů

Bezmála čtyři desítky výjezdů evidují dnes odpoledne kvůli bouřkám hasiči v Olomouckém kraji. Odstraňují hlavně popadané stromy ze silnic a elektrického vedení. Ve Vyšehoří na Šumpersku spadlý strom kromě elektrických drátů poškodil i rodinný dům.

Silné bouřky odpoledne zasáhly nejprve Jesenicko a Šumpersko, poté se přesunuly nad Olomoucko, Přerovsko a Prostějovsko. "Řešíme popadané stromy na komunikace a dráty elektrického vedení," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Večer už podle ní bouřky v kraji postupně ustávají a situace se zklidňuje. "K 19. hodině evidujeme kvůli bouřkám v kraji téměř 40 výjezdů," uvedla mluvčí. 

Odpoledne hasiči odčerpávali vodu například ze zatopené garáže v Zábřehu na Šumpersku, kde voda zalila i zaparkované auto. "Také jsme zajišťovali utrženou střechu na šatnách u hřiště v Odrlicích na Olomoucku," uvedla Balážová.

V Zábřehu kvůli silnému větru zase uletěl altánek a zůstal viset ve třetím patře domu, ze kterého ho hasiči museli sundat. Ve Vyšehoří na Šumpersku spadlý strom poškodil rodinný dům a rovněž dráty elektrického vedení.

FOTO: Spadené stromy, nehody i bahno v domech. Olomoucký kraj zasáhly silné bouřky

Během sobotních nočních hodin zasáhly Olomoucký kraj velmi silné bouřky s intenzivním deštěm. Tyto události způsobily doposud 22 výjezdů hasičů, nejčastěji se jednalo o odstraňování spadených stromů. Situaci budeme nadále sledovat.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor

Štítky hasiči, výjezd, bouřka, Olomoucký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.