úterý 7. prosince 2021 Ambrož

Prostějov upraví plochu na Husově náměstí. Bude zde venkovní galerie

Prostranství před bývalou základní školou na Husově náměstí v Prostějově hodlá zdejší radnice proměnit v moderní prostor, kde se budou moci konat například venkovní galerie nebo koncerty. V budově dnes sídlí střední škola nebo populární studentské divadlo Point.

Investici ve výši 3,8 milionu korun již schválilo prostějovské městské zastupitelstvo.

„Využijeme zde takzvanou modrozelenou infrastrukturu. Vznikne zde i kulturní prostor pro studenty střední školy a také prostor pro venkovní divadelní představení pro divadlo Point,“ uvedla náměstkyně primátora Prostějova Milada Sokolová (ODS). 

Město již nechalo na akci zpracovat projektovou dokumentaci. Plán zahrnuje zpevněné plochy, sadové úpravy a mobiliář, například sedací schody, dřevěnou pergolovou konstrukci, chodník, molo, stojany na kola nebo odpadkové koše.

„Součástí úpravy bude také řešení hospodaření s dešťovou vodou s následným využíváním vody pro závlahu nového trávníku, květinových záhonů a stromů. Zřídíme také nové přípojné místo elektrické energie a osvětlení venkovní galerie,“ dodal náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal (ANO).

Prostějovská škola vystavila na plotě obrázky, které namalovaly její děti

Obrázky, které namalovaly děti, se rozhodla originálním způsobem představit škola v Melantrichově ulici v Prostějově. Pověsila je na plot. Jde o oblíbené postavy z Večerníčků, které kreslily děti ze školky a ze školní družiny. Expozice se jmenuje...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Prostějov

Štítky Husovo náměstí, oprava, radnice, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.