neděle 26. září 2021 Andrea

Olomoucký kraj plánuje spustit další kolo kotlíkové dotace

Olomoucký kraj plánuje během léta vyhlásit další kolo kotlíkových dotací. Podání žádosti bude probíhat opět prostřednictvím elektronické evidence na portálu, který žadatelé najdou na stránkách kraje, následně musí doložit podepsané žádosti a přílohy v listinné podobě.

„V rámci nové výzvy budou moci žádost podat pouze ti žadatelé, kteří nejpozději ke dni elektronického zaevidování žádosti budou mít výměnu nevyhovujícího zdroje vytápění již zrealizovanou. Pro tuto podmínku jsme se rozhodli z důvodu poměrně malého objemu finančních prostředků alokovaných pro druhou výzvu. Jedná se o částku zhruba devatenáct miliónů korun, což nám umožní podpořit přibližně 150 nových žadatelů o dotaci,“ potvrdila radní Olomouckého kraje odpovědná za oblast investic a evropských projektů Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Pokud krajští radní schválí dotační program, elektronická evidence žádostí bude zahájena 30. srpna od 10:00. Důležitou roli má hrát okamžik, kdy se žadateli podaří žádost o dotaci elektronicky zaevidovat. Veškerá dokumentace k druhé výzvě dotačního programu, včetně kontaktů na pracovníky, se kterými je možné projektovou žádost konzultovat, bude od 27. července zveřejněna na webových stránkách kraje.

„Nejpozději do třiceti kalendářních dnů od podepsání smlouvy o dotaci bude muset příjemce dotace doložit všechny potřebné doklady k vyúčtování zrealizovaného projektu. Po úspěšné kontrole vyúčtování ze strany kraje budeme moci bezprostředně přistoupit k vyplacení finančních prostředků na účet žadatele. Tím, že se bude jednat o již vyměněné zdroje vytápění, očekáváme relativně rychlé vyřešení všech úspěšných žádostí o dotaci,“ uzavřela radní Dvořáková Kocourková.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Tisková zpráva | Foto pixabay.com

Štítky Olomoucký kraj, dotace, kotel, kotlíková dotace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.