úterý 26. října 2021 Erik

Policisté při razii dopadli mladíka s desítkami psychotropních lysohlávek

Desítky psychotropních hub lysohlávek objevili policisté u devatenáctiletého mladíka v Bezručových sadech v Olomouci při speciální akci zaměřené na drogy. V celém Olomouckém kraji od pátečního odpoledne až do nočních hodin dopadli padesátku lidí, kteří u sebe měli nějaké drogy.

Akce na potíraní drog se zúčastnili policisté, celníci a kynologové se psy. Kontroly probíhaly v obchodních centrech, barech nebo restauracích, ale také na vlakovém a autobusovém nádraží, na hřištích a v parcích.

"V Bezručových sadech v Olomouci policisté kontrolovali devatenáctiletého mladíka, který u sebe přechovával 73 plodnic lysohlávky obsahující psychotropní látku psilocin. Mladíkovi hrozí za přečin přechovávání omamné a psychotropní látky trest odnětí svobody až na dvě léta," sdělil  mluvčí policie Libor Hejtman.

Celkově strážci zákona zjistili 51 přestupků a dva trestné činy. Přestupky se týkaly neoprávněného přechovávání návykových látek, za což hrozí pokuta do 15 tisíc korun.

"V rámci opatření policejní hlídka zadržela také osmatřicetiletého muže, který večer před hlavním vlakovým nádražím v Olomouci a také uvnitř nedalekého hostince nahlas vykřikoval nacistický pozdrav Sieg Heil, a při tom měl vztyčenou paži. Vstal a s napřaženou paží pochodoval, načež mu v daném jednání zabránili policisté," dodal Hejtman.

Za přečin projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka nyní muži hrozí až tři roky vězení. Policistům se krom toho podařilo vypátrat tři osoby, které byly v celostátním pátrání.

Celníci zadrželi muže ve vlaku. Převážel stovky dávek extáze i LSD

Celníkům se podařilo ve středu odhalit cestujícího v mezinárodním rychlíku mezi Hranicemi na Přerovsku a Olomoucí, který v batohu převážel stovky gramů marihuany, tablet extáze a papírových čtverečků s psychotropní látkou LSD. Zadržený mladík už...

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky razie, drogy, lysohlávky, policie, Olomouc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.