neděle 26. září 2021 Andrea

Ve Vrahovicích vandalové hodili do vody mobilní toaletu a poničili zastávku

O víkendu v Prostějově řádili vandalové. V místní čtvrti Vrahovice poničili zastávku autobusů a opodál hodili do potoka mobilní WC. Prostějovská radnice již oznámila, že celou lokalitu bude monitorovat kamerou, aby podobným škodám zabránila.

Řádění vandalů řešili strážníci prostějovské městské policie zejména v noci z pátku na sobotu. Škody výtržníci napáchali hlavně v největší prostějovské čtvrti Vrahovice.

"Na autobusové zastávce Hanačka ve směru do města odstranil neznámý pachatel označník zastávky s jízdním řádem a hodil ho nedaleko ve směru do města do křoví," uvedla mluvčí prostějovské radnice Jana Gáborová.

Na místo přijela autohlídka strážníků, která sloupek s označníkem přenesla na původní místo a u odborné firmy zajistila namontování zpět na zastávku. 

To však nebylo vše. Na stejném místě vandalové hodili do říčky Romže budku mobilních toalet. 

„I takto se bohužel umí chovat mladí lidé ve Vrahovicích. Rozhodli jsme se proto celé místo monitorovat kamerovým systémem,“ sdělil náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal (ANO).

Vandal již dvakrát poničil drahé LED osvětlení na nové cyklolávce do Smržic

Za měsíc provozu nové lávky pro cyklisty směrem z Prostějova do Smržic neznámý vandal již dvakrát poničil bezpečnostní LED osvětlení. Město případ předalo policii a na most instalovalo kameru. Škoda je téměř 100 tisíc korun.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Prostějov

Štítky vandal, zastávka, označník, WC, Vrahovice, Prostějov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.