neděle 26. září 2021 Andrea

V Jeseníkách se od soboty zranili čtyři cyklisté, z toho dvě děti. Pokaždé zasahoval vrtulník

V Jeseníkách se od soboty těžce zranili čtyři cyklisté, ve všech případech musel zasahovat vrtulník. Cyklisté se zranili v různých oblastech hor, ve všech případech měli helmu. Mezi zraněnými byly i dvě děti. Horská služba vzhledem k současné velké návštěvnosti hor apeluje na obezřetnost.

Ve dvou případech se jednalo o zranění utrpěné po pádu během jízdy v trail parcích s připravenými trasami pro horská kola. "Další dva úrazy se staly na běžných cyklostezkách, ale i zde šlo o těžká zranění. Bohužel dva ze čtyř zraněných byly děti ve věku 12 a 13 let. Jedno z nich, dívka, dokonce utrpělo zranění, která vážně ohrožovala její život," uvedl dispečer jesenické horské služby Tomáš Skokan.

Svou roli podle záchranářů hraje i současné pěkné počasí, které do horských oblastí vylákalo řadu návštěvníků, zejména pak právě milovníků horské cyklistiky.

"Ke každému zásahu došlo v jiné lokalitě. Ke zraněným tak vyjížděli naši záchranáři na Karlově, Dolní Moravě, Rabštejně a Koutech nad Desnou. Tak se stalo, že krajské dispečinky linky 155 k nám posléze vyslaly vrtulníky Leteckých záchranných služeb z krajů Moravskoslezského, Olomouckého i Hradeckého," doplnil Skokan.

I když všichni zranění cyklisté měli ochranné přilby, horská služba znovu apeluje na to, že je nošení těchto bezpečnostních prvků sice nepovinné, ale nezbytné.

"I zdánlivě lehký pád z kola může pro jezdce skončit velice těžkým zraněním a v případě zvlášť nepříznivých okolností i smrtí. Stejně tak upozorňujeme na přílišné riskování při sjezdech a nerespektování vlastních sil a dovedností," doplnil náčelník Horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller.

Z výletu na pohotovost. Zdravotníci v Jeseníku měli v létě napilno

Turisticky atraktivní oblast Jeseníků je přes léto vyhledávanou lokalitou, prázdniny jsou pro lékaře a zdravotníky Nemocnice AGEL Jeseník po zimě druhým velmi rušným obdobím. Letos ošetřili od června do srpna 6500 pacientů, což je meziročně téměř...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Horská služba ČR

Štítky cyklistika, zranění, horské kolo, vrtulník, Jeseníky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.