úterý 26. října 2021 Erik

Zábřeh otevřel vyhlídku na Humenci. Kolem vyrůstá ovocný sad

Lepší výhled na Rychlebské hory, Králický Sněžník či Zábřeh nabízí vyhlídková plošina na kopci Humenec u třináctitisícového města. Nové relaxační místo pro místní i turisty se dočkalo slavnostní-ho otevření.

V okolí dvoupatrové vyhlídky rostou od loňska ovocné stromy, které tvoří nový městský sad. Proměnu oblasti kromě Zábřehu financovala také společnost BILLA částkou více než 1,2 milionu korun.

„Velmi nás těší podpora, kterou projekt vybudování městského sadu s vyhlídkovým místem získal. Místo je dalším kamínkem do mozaiky realizací, které ve městě a okolní krajině vytváření atraktivní místa pro veřejnost a návratem stromů do krajiny se podílí na obnově řady ekosystémových funkcí. Vyhlídkové místo nabízející pohled na Zábřeh, Zábřežskou vrchovinu či Jeseníky se záhy stalo cílem pro procházky i turistické výlety,“ uvedl starosta Zábřeha František John.

Po dokončení vyhlídkové plošiny si mohou od minulého týdne nejen Zábřežané užívat nově upravené prostředí nedaleko sokolovny. „Výsadba stromů má sloužit veřejnosti k odpočinku, obnovit původní ráz krajiny, zpříjemnit mikroklima a pomoci lepšímu zadržování vody a půdy. Nová dvoupatrová vyhlídka nabízí kryté posezení i skluzavku pro děti. Z vyhlídky je možné vidět Rychlebské hory, masiv Králického Sněžníku, část Zábřežské vrchoviny, pohoří Jeseníků i všechna významná místa Zábřeha,“ vylíčila mluvčí města Lucie Mahdalová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Město Zábřeh

Štítky Stavba, vyhlídka, vyhlídková plošina, ovocný sad, příroda, Jeseníky, Zábřeh

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.